هزینه نقشه یو تی ام ۱۴۰۱

هزینه نقشه یو تی ام ۱۴۰۱

به طور کلی امروزه شهرداری شهر به منظور صدور جواز ساخت، اداره ثبت اسناد به منظور صدور سند تک برگ همچنین مراجع قضایی به عنوان تامین دلیل نقشه یو تی ام را از مالکین در خواست خواهند کرد. دلیل در خواست نقشه یو تی ام از جانب این ادارات معلوم شدن اطلاعات فنی ملک می باشد. در واقع با تهیه این نقشه اطلاعات فنی ملک با دقت بالا معلوم می شود.

یکی از مواقعی که مالکین لازم است این نقشه را تهیه نمایند زمانی است که افراد قصد انجام امور ثبتی ملک را داشته باشد. در حقیقت در صورتی که افراد قصد تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ را داشته باشند. در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود تا اطلاعات فنی ملک معلوم گردد. و آماده درج در سند تک برگ شود. برای تهیه این نقشه می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

هزینه نقشه یو تی ام ۱۴۰۱ و 1402 بر طبق تعرفه ای معلوم می شود. تعرفه تهیه نقشه یو تی ام هر ساله تعیین می شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقت و کیفیت بالا تهیه نمود. از جمله عواملی که بر روی هزینه تهیه نقشه یو تی ام تاثیر می گذارد. مساحت، ابعاد، موقعیت ملک، محل قرار گیری ملک، شرایط آب و هوایی و .. از جمله عواملی است که بر روی هزینه تهیه نقشه یو تی ام تاثیر می گذارد.

نقشه یو تی ام چیست؟

نقشه یو تی ام نقشه ای باسیستم مختصات جهانی است. با تهیه این نقشه اطلاعات فنی ملک معلوم می شود. امروزه نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف ملکی در خواست می شود و در نتیجه برای تهیه این نقشه لازم است اقداماتی را انجام داد و به فردثی متخصص مراجعه نمود.

تهیه نقشه یو تی ام را چه کسی انجام می دهد؟

برای تهیه نقشه یو تی ام به افراد غیر متخصص مراجعه می کنند. در نتیجه نقشه تهیه شده مورد قبول قرار نخواهد گرفت. تا در واقع به منظور تهیه نقشه یو تی ام با دقت و کیفیت بالا به طوری که مورد پذیرش سازمان ها و ادارات قرار بگیرد. در نتیجه لازم است به متخصص دارای صلاحیتی همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کرد. در نتیجه نقشه تهیه شده با مهر و امضای این متخصص معتبر می گردد. برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت زمینی و سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در واقع این متخصص ابتدا با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه برداشت زمینی را انجام خواهد داد و سپس نقشه یو تی ام ترسیم و مهر و امضا می شود و قابل ارائه خواهد بود.

نقشه یو تی ام اخذ سند مالکیت 

اسناد قدیمی اسناد دفترچه ای می باشد. این اسناد معایبی دارد و در نتیجه لازم است هر چه زود تر اقداماتی برای اخذ سند امروزی انجام شود. سند مالکیتی که امروزه برای املاک صادر می شود سند تک برگ می باشد.

اسناد تک برگی مزایای بسیاری دارد و معایب اسناد قدیمی را ندارد. به منظور اخذ سند تک برگ برای ملک مدارکی در خواست می گردد. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است در واقع با تهیه این نقشه اطلاعات فنی ملک با دقت بالایی حاصل می شود. و در نتیجه آماده برای درج در سند تک برگ خواهد شد. برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است به یک فرد دارای صلاحیت همچون کارشناس رسمی دادگستری مراجعه نمود.

برای تهیه نقشه یو تی ام کارشناس به محل قرار گیری ملک مراجعه خواهد کرد. در صورتی که حدود اربعه ملک معلوم باشد و دیوار کشی ملک وجود داشته باشد. در این صورت برداشت زمینی ممکن خواهد بود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. و در ادامه این نقشه چاپ و مهر و امضا خواهد شد و قابل ارائه خواهد بود و در نتیجه سند تک برگ برای ملک صادر خواهد شد. هزینه نقشه یو تی ام ۱۴۰۱ بر طبق تعرفه ای ثابت و متغیر معلوم می شود.

تهیه نقشه یو تی ام ماده 148-147

به طور کلی قولنامه ها امنیت پایینی دارند. و مالکینی که موفق به اخذ سند رسمی برای ملک خود نشده اند می توانند با توجه به قانون تعیین تکلیف اراضی (ماده 147)اقدام به اخذ سند رسمی نمایند. در واقع ممکن است افراد به دلایلی نتوانسته باشند برای ملک قولنامه ای خود سند تک برگی اخذ کنند و سندملکشان قولنامه ای باشد.

برای اخذ سند تک برگی برای ملک قولنامه ای لازم است شرایطی وجود داشته باشد. در واقع لازم است ملک دارای سابقه ثبتی، دیوار کشی، بنا باشد. همچنین دسترسی به مالک رسمی ملک وجود نداشته باشد. بنابراین لازم است با ارائه مدارکی اخذ سند تک برگ ملک قولنامه ای را انجام داد. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است برای تهیه این نقشه لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود.

تهیه نقشه یو تی ام ماده 147 برای املاک و اراضی می باشد. که فاقد سند رسمی می باشند در واقع به منظور اخذ سند رسمی برای این املاک فاقد سند لازم است مدارکی تهیه شود یکی از این مدارک نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان می باشد. برای تهیه این نقشه مراجعه به یک فرد متخصص و با تجربه ضروریست. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی فرد دارای صلاحیتی است که می تواند این نقشه را با کیفیت بالا تهیه نماید.

برای تهیه این نقشه ابتدا برداشت و سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در واقع به منظور تهیه نقشه یو تی ام لازم است با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه برداشت زمینی انجام شود. و سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام گیرد تا نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد باشد. تا در نتیجه سند رسمی برای ملک صادر گردد.

تهیه نقشه یو تی ام ماده 148-147

تهیه نقشه یو تی ام ماده 148-147

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما