هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

نقشه یو تی ام یک نقشه ای با دقت بالا است که با تهیه آن چهارگوشه ملک دارای مختصات منحصر به فرد می شود. با تهیه نقشه یوتی ام مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک حاصل می شود.

از جمله اداراتی که نقشه یو تی ام را در خواست می کند اداره ثبت اسناد، شهرداری، اداره گاز و برق و .. می باشد. برخی از این ادارات به منظور به روز رسانی سیستم های خود این نقشه را در خواست می کنند. همچنین از این نقشه ها به عنوان یک تامین دلیل نیز استفاده می شود. در واقع نقشه یو تی ام به عنوان مدرکی جهت ارائه به دادگاه ها کاربرد دارد تا در نتیجه منجربه حل بسیاری از اختلافات شود.

به جهت تهیه  نقشه یو تی ام می بایست به فردی متخصص مراجعه نمود. در واقع نقشه یو تی ام حتما باید توسط افراد متخصص تهیه گردد. فردی مانند کارشناس رسمی دادگستری توانایی تهیه این نقشه را دارد و با مهر و امضایش به نقشه ارزش لازم را می دهد تا برای امور قضایی و ثبتی قابل استفاده شود. متخصصین تهیه این نقشه از تجهیزات و روش های مدرن و دقیقی بهره میگیرند تا در نهایت نقشه ای با کیفیت بالا و دقت سانتی متری تهیه گردد. مثلا این کارشناس به جای استفاده از دسگاهی مثل جی پی اس دستی از جی پی اس دو فرکانسه استفاده می کند تا مختصات گوشه های ملک با دقت بالایی برداشت شود. هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی و اراضی مسکونی طبق تعرفه حساب می شود.

نقشه یو تی ام چیست؟

نقشه یو تی ام نقشه ای با مختصات جهانی می باشد. این نقشه، نقشه ای دقیق است که برای مشخص کردن مکان و موقعیت هر نقطه بر روی زمین استفاده می شود.

با تهیه این نقشه برای ملک، مختصات اختصاصی ملک به دست می آید. به طوری که در هیچ نقطه از زمین نظیر آن پیدا نمی شود. و به عبارت دیگر این مختصات منحصر به فرد ملک می باشد.

نقشه یو تی ام تهیه می شود تا مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک تعیین شود.

اخیرا بسیاری از سازمان های دولتی به دلایل مختلفی این نقشه را از افراد در خواست می کنند. از جمله سازمان هایی که تهیه این نقشه را از افراد در خواست می کنند شهرداری، جهاد کشاورزی، اداره منابع طبیعی، اداره ثبت اسناد، شورای حل اختلاف و غیره می باشد.

برای تهیه این نقشه بایستی حتما به یک متخصصی مانند کارشناس رسمی دادگستری مراجعه کرد.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی زراعی

اراضی زراعی وسعت بالا و مرز های نا معلومی دارند در نتیجه برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. برای انجام این عملیات می توان به کارشناس رسمی دادگستری مراجعه نمود.

برای تهیه نقشه یو تی ام اراضی زراعی لازم است ابتدا جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. در ادامه تهیه نقشه یو تی ام ممکن می باشد. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک استفاده می شود. با جانمایی نقشه ثبتی حدود اربعه ملک معلوم می شود و تهیه نقشه یو تی ام ممکن خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی ملی

با رها کردن اراضی کشاورزی و عدم فعالیت در آن ممکن است اراضی ملی اعلام شود. با ملی اعلام شدن اراضی لازم است تامین دلیلی را تهیه نمود و به مراجع قضایی ارائه داد.

در حقیقت با ملی اعلام شدن اراضی مالک با اداره منابع طبیعی که مالک اراضی ملی است به اختلاف می خورند. و این اختلاف به دادگاه کشیده می شود. و در نتیجه لازم است تامین دلیلی را تهیه نمود و به مراجع قضایی ارائه نمود. در واقع لازم است باید سابقه اراضی تفسیر و بررسی شود تا نوع اراضی مشخص شود. و همچنین نقشه یو تی ام ملک با دقت بالایی تهیه شود.

برای اینکه عکس های هوایی تفسیر شود و یک گزارش تهیه شود می بایست به یک کارشناس رسمی دادگستری مراجعه کرد. و در صورتی که در اراضی سابقه کشاورزی وجود داشته باشد کارشناس آن را به صورت گزارش مکتوب می کند. در ادامه لازم است نقشه یو تی ام تهیه شود. برای تهیه نقشه یو تی ام اراضی کشاورزی ابتدا برداشت زمینی انجام می شود و سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می گیرد. با ارائه مدارک تهیه شده به مراجع قضایی حل اختلافات ملکی ممکن خواهد بود.

تبدیل سند قدیمی به تک برگی

اسناد قدیمی دفترچه ای یکسری ویژگی های منفی دارند که به واسطه این ویژگی ها، مشکلات فراوانی را برای مالکین به وجود می آورد. برخی از معایب اسناد قدیمی دقت پایین، ناخوانا، عدم درج اطلاعات فنی ملک می باشد. در نتیجه به واسطه این معایب برای افراد مشکلاتی به وجود می آید. در نتیجه لازم است اقداماتی برای این تبدیل انجام شود.

همچنین اراضی زراعی با توجه به وسعت بالایش و به هم ریخته بودن حدود و مرز هایش ممکن است مورد تعارض قرار بگیرد. برای جلوگیری از این اتفاق لازم است مرز های ملک بر روی زمین تثبیت شود. و برای اراضی سند تک برگی اخذ نمود.

برای تهیه این قنشه می توان به فردی متخصص مراجعه نمود. این متخصصی که می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید کارشناس رسمی دادگستری می باشد. نقشه یو تی ام حتما باید توسط یک متخصص مورد اعتبار سازمان ها تهیه گردد. با مراجعه به افرد غیر متخصص نقشه یو تی ام با دقت پایین حاصل می شود. در واقع افراد غیر متخصص از جی پی اس دستی که دقت پایینی دارد برای برداشت مختصات استفاده می کنند. که خطای بالایی دارد در نتیجه نقشه با دقت پایین به دست می آید. هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی بر طبق تعرفه تعیین می شود.

نقشه یو تی ام تنها با مهر و امضای یک متخصص معتبر می شود. کارشناس رسمی دادگستری می تواند به نقشه یو تی ام اعتبار لازم را دهد.

کارشناس برای تهیه این نقشه از تجهیزات دقیقی مثل دوربین های توتال استیشن استفاده می کند و بعد از اتمام برداشت زمینی نوبت به ترسیم نقشه یو تی ام و جانمایی آن روی نقشه یک دو هزارم فرا می رسد. بعد از ترسیم این نقشه چاپ و مهر و امضا می شود و سپس با ارائه این نقشه به ادراه ثبت می توان سند تک برگ اخذ کرد.

تبدیل سند قدیمی به تک برگی

تبدیل سند قدیمی به تک برگی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما