هزینه نقشه utm

هزینه نقشه utm

نقشه یو تی ام امروزه از جانب ادارات و سازمان ها در خواست می شود. در نتیجه لازم است با دقت بالایی تهیه شود. اداره ثبت اسناد از جمله اداراتی می باشد که نقشه یو تی ام را با دقت بالا در خواست می کند. در واقع ممکن است به دلایلی از جمله عقب نشینی مساحت درج شده در سند ملک با مساحت وضع موجود ملک اختلافاتی پیدا کنند. در نتیجه لازم است تصحیح سند ملک انجام شود. برای تصحیح سند ملک لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود.

هزینه نقشه utm برطبق تعرفه مشخص می شود. این تعرفه هر ساله توسط کارشناس اعلام می شود. همچنین این تعرفه بر طبق عواملی تغییر می کند از جمله به هم ریخته بودن یا نبودن مرز ها، مساحت ملک، کاربری ملک و .. می باشد.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید. این متخصص برای تهیه این نقشه ابتدا برداشت زمینی را انجام خواهد داد. وی با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه برداشت زمینی را انجام خواهد داد. در ادامه با اتمام برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود. این نقشه چاپ و مهر و امضا شده معتبر می شود. در نتیجه قابل ارائه به ادارات و سازمان های ملکی خواهد بود.

نقشه یو تی ام چیست؟

نقشه یو تی ام نقشه ای با سیستم مختصات جهانی می باشد. با تهیه نقشه یو تی ام اطلاعات فنی ملک با دقت بالا حاصل می شود. این اطلاعات شامل مساحت، ابعاد و موقعیت ملک می باشد. با تهیه این نقشه با دقت بالا مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری ضروری می باشد.

اخیرا این نقشه از جانب ادارات و سازمان های ملکی در خواست می شود. در واقع شهرداری به جهت اخذ جواز ساخت، اداره ثبت اسناد برای انجام امور ثبتی ملک ، اداره گاز و برق و حتی مراجع قضایی برای حل اختلافات ملکی این نقشه را در خواست می کنند. در ادامه به شرح برخی از کاربرد های نقشه یو تی ام در ادارات می پردازییم.

نقشه یو تی ام توسط چه کسی قابل تهیه می باشد؟

این نقشه که امروزه حتما اسم آن به گوشتان خورده است از جانب ادارات و سازمان های ملکی در خواست می شود. در واقع با تهیه این نقشه اطلاعات دقیق فنی ملک حاصل می شود.

نقشه یو تی ام لازم است توسط متخصصینی تهیه شود و افراد غیر متخصص قادر نیستند این نقشه را با دقت مطلوب تهیه نمایند. مهندسین نقشه برداری که تاییدیه نظام مهندسی و یا نظام کاردانی را دارند. و همچنین کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مجاز اند این نقشه را تهیه نمایند.

برای تهیه این نقشه هرگز به افراد غیر متخصص مراجعه نکنید زیرا در آن صورت نقشه یو تی ام با کیفیت نا مطلوب به دست می آید. همچنین این نقشه با مهر و امضای افراد متخصص معتبر می شود و مورد پذیرش قرار می گیرد.

کاربرد های نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام کاربرد های بسیاری دارد و در ادارات و سازمان های ملکی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله اداراتی که تهیه نقشه یو تی ام را در خواست می کنند. شامل موارد زیر است:

  • تهیه نقشه یو تی ام از جانب اداره ثبت اسناد: به جهت تصحیح سند ملک، تبدیل سند قدیمی به سند تک برگی، اخذ سند تک برگی ملک قولنامه ای در نتیجه نقشه یو تی ام در خواست می شود. و لازم است این نقشه با دقت بالا و به صورت استاندارد تهیه شود.
  • تهیه نقشه یو تی ام از جانب شهرداری: برای اخذ جواز ساخت از شهرداری در نتیجه نقشه یو تی ام دو هزارم در خواست می شود. شهرداری نقشه یو تی ام دو هزارم را در خواست می کند تا به موقعیت ملک پی ببرد. بدون اخذ جواز ساخت انجام ساخت و ساز به صورت قانونی ممکن نمی باشد.
  • تهیه نقشه یو تی ام از جانب اداره گاز و برق: برای اطلاع از موقعیت انشعابات در نتیجه هنگام ساخت ملک نقشه یو تی ام در خواست می شود.
  • تهیه نقشه یو تی ام برای انجام امور حقوقی ملک: در صورت بروز اختلافات ملکی از جمله زمانی که بر سر حدود و مرز ها اختلافاتی به وجود می آید. در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود و به عنوان تامین دلیل ارائه شود.

نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

نقشه یو تی ام نقشه ای است با مختصات جهانی که با تهیه این نقشه هر نقطه دارای مختصات منحصر به فرد و یکتا می شود. و هیچ دو نقطه ای مختصات یکسانی ندارد. نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. در نتیجه تهیه این نقشه با دقت بالا ضرورت دارد. تا مجددا مجبور به تهیه نقشه یو تی ام نشد. برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا این نقشه با دقت بالا تهیه شود.

به عنوان مثال برای تبدیل سند قدیمی به سند تک برگی لازم است مدارکی را تهیه کرد. نقشه یو تی ام یکی از این مدارک می باشد. در واقع اسناد قدیمی معایبی دارند و لازم است هر چه زود تر تبدیل سند قدیمی به سند تک برگی انجام شود.

برای تهیه این نقشه با مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری وی برداشت و ترسیم نقشه یو تی ام را انجام خواهد داد.

برای تهیه نقشه یو تی ام در ابتدا برداشت زمینی انجام می شود. برداشت زمینی با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه انجام می شود. این نقشه در ادامه ترسیم می شود. برای ترسیم نقشه یو تی ام از اتوکد استفاده می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. در نتیجه با اطلاعاتی که از ملک حاصل شده است سند تک برگی صادر می شود. همچنین اطلاعات فنی به دست آمده از ملک در سیستم کاداستر ثبت می شود. هزینه نقشه utm طبق تعرفه حساب می شود.

نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما