نقشه برداری زمین کشاورزی

نقشه برداری زمین کشاورزی

نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف ملکی در خواست می شود. از جمله این اداراتی که نقشه یو تی ام را از اراضی کشاورزی در خواست می کنند جهاد کشاورزی، اداره منابع طبیعی، اداره ثبت اسناد می باشد. برای تهیه نقشه یو تی ام اراضی زراعی لازم است نقشه برداری زمین کشاورزی با دقت بالا و تخصصی لازم است انجام شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند نقشه برداری از اراضی را با دقت بالا انجام دهد. و در نتیجه نقشه یو تی ام را با دقت بالایی تهیه نماید.

برای اینکه بتوان نقشه یو تی ام زمین کشاورزی را تهیه نمود لازم است حدود اراضی بر روی زمین معلوم شود. به جهت معلوم نمودن این حدود انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری است. انجام این عملیات را کارشناس رسمی با استفاده از اسناد و مدارک ثبتی و قدیمی ملک انجام خواهد داد. در ادامه با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود.

این متخصص برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. و برداشت زمینی را با دقت بالا انجام می شود در ادامه با اتمام برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام میگیرد. نقشه یوتی ام تهیه شده چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به ادارات دولتی خواهد بود و قطعا مورد پذیرش قرار می گیرد.

تهیه نقشه یو تی ام

امروزه از نقشه یو تی ام به دلیل کاربری بالا در ارگان های مختلف استفاده می شود. این نقشه در مقیاس های گوناگونی مورد در خواست قرار می گیرد. این نقشه نقشه ای با مختصات جهانی می باشد و با تهیه این موقعیت دقیق ملک به طوری معلوم می شود که نمی توان موقعیتی مشابه موقعیت ملک پیدا کرد. از نقشه یو تی ام به جهت اخذ سند تک برگی، اخذ جواز ساخت و .. استفاده می شود.

مزایای تهیه نقشه یو تی ام

همچنین تهیه نقشه یو تی ام مزایای دیگری نیز دارد با تهیه این نقشه پلاک مورد نظر روی موقعیت مکانی دقیق تثبیت می گردد، مساحت ملک با دقت سانتی متری به دست می آید، تعارض و تجاوز و جابه جایی بین پلاک ها انجام نمی شود، اختلافات ملکی به شدت کاهش میابد و همچنین بررسی وضعیت دقیق موقعیت املاک نیز قابل انجام است.

هزینه نقشه یو تی ام

هزینه نقشه یو تی ام بر طبق تعرفه معلوم می شود. به جهت تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. در واقع تعرفه تهیه نقشه یو تی ام هر ساله تعیین می شود. این تعرفه به مساحت، ابعاد، تعداد نقاط برداشتی، موقعیت ملک، توپوگرافی منطقه و … بستگی دارد.

برای تهیه نقشه یو تی ام به چه کسی مراجعه کنیم؟

نقشه یو تی ام با دقت بالا از جانب ادارات در خواست می شود. و برای تهیه آن نمی توان به افراد غیر متخصص مراجعه نمود.

برخی گمان می کنند با استفاده از اپلیکیشن موبایل قادر اند این نقشه را تهیه نمایند. اما تهیه نقشه یو تی ام با موبایل سبب می شود. نقشه یو تی ام با کیفیت و دقت پایینی به دست آید.

برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت زمینی و سپس ترسیم دفتری را انجام خواهد داد. نقشه یوتی ام تهیه شده توسط این متخصص معتبر می باشد. و مورد قبول ادارات و سازمان ها قرار می گیرد.

شیوه تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

تهیه نقشه یو تی ام ممکن است از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست شود از جمله این ادارات و سازمان ها اداره ثبت اسناد، شهرداری، اداره منابع طبیعی و .. می باشد. در نتیجه لازم است این نقشه با دقت بالایی تهیه شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید.

تهیه نقشه یو تی ام با روش های ختصصی انجام می شود. دو روش برای تهیه این نقشه وجود دارد در یکی از این روش ها برای تهیه نقشه یو تی ام کارشناس ابتدا برداشت زمینی را با دقت بالا انجام خواهد داد. در ادامه بعد از اتمام برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. و این نقشه چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد و مدارک خواهد بود. و در نتیجه سند تک برگ برای ملک صادر می شود. بعد از تهیه این نقشه اطلاعات ملک در سیستم کاداستر ثبت می گردد.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی زراعی

اراضی زراعی معمولا مشاعی اند و حدود اربعه معلومی بر روی زمین ندارند. در نتیجه به جهت معلوم نمودن حدود اربعه اراضی بر روی زمین لازم است اقدام نمود. تا در نتیجه به حدود اربعه اراضی تعارض نشود.

در صورتی که حدود اربعه اراضی بر روی زمین نا معلوم باشد در نتیجه به جهت معلوم نمودن حدود اربعه آن بر روی زمین لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. تا حدود ثبتی ملک معلوم گردد با معلوم شدن این حدود در نتیجه نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. تا حدود اربعه ملک بر روی زمین تثبیت گردد و امکان اخذ سند تک برگ برای ملک وجود داشته باشد.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک و تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری مراجعه نمود.

به جهت انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی ابتدا اسناد و مدارک قدیمی ملک گرد آوری می شود. و در ادامه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی منطقه استخراج می شود. با جانمایی این نقشه بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در ادامه نقشه برداری زمین کشاورزی انجام می شود. و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام utm زمین کشاورزی ترسیم می شود این نقشه چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. همچنین حدود اربعه اراضی بر روی زمین مشخص و نشانه گذاری می شود.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی زراعی

تهیه نقشه یو تی ام اراضی زراعی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما