نمونه پلاک ثبتی ملک

نمونه پلاک ثبتی ملک

به طور کلی مشخص نبودن حدود اربعه ملک ممکن است سبب شود به حدود ملک تعارض شود. همین امر ممکن است باعث به وجود آمدن اختلافاتی شود. بنابراین در صورتی که ملکتان حدود اربعه معلومی نداشته باشد. و به هر دلیلی مرز های آن از بین رفته باشد. هر چه زود تر اقدام به معلوم نمودن حدود ثبتی ملک خود نمایید. و این حدود را بر روی زمین تثبیت کنید.

مشخص نمودن حدود ثبتی ملک با انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ممکن می باشد. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک با توجه به نمونه پلاک ثبتی ملک این عملیات انجام می شود.

عملیات جانمایی پلاک ثبتی یا همان جانمایی سند توسط فرد متخصصی مانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی قابل انجام است. این متخصص برای انجام این عملیات از اسناد قدیمی ملک استفاده می کند و با استفاده از شماره پلاک ثبتی مندرج در سند اسناد ثبتی را استخراج خواهد کرد. در ادامه نقشه ثبتی مربوط به قطعه ثبتی مورد نظر بر روی زمین جانمایی می گردد. و حدود ملک بر روی زمین نشانه گذاری خواهد شد با معلوم شدن حدود اربعه ملک سپس نقشه برداری از ملک برای تهیه نقشه یو تی ام انجام می شود برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نرم افزاری نقشه یو تی ام انجام میشود. با ارائه این نقشه به اداره ثبت اسناد اخذ سند تک برگی برای ملک نیز ممکن خواهد بود.

پلاک ثبتی ملک

سازمان ثبت اسناد به جهت شناسایی املاک و اراضی پلاک ثبتی را به وجود آورده است. در واقع این سازمان اراضی را تقسیم بندی نموده است. و برای قطعات فرعی و اصلی پلاک ثبتی در نظر گرفته است. این پلاک در اسناد قدیمی درج شده است. در نتیجه اگر اطلاعاتی همچون آدرس و حدود ثبتی ملک معلوم نباشد. جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری خواهد بود.

منظور از جانمایی پلاک ثبتی ملک چیست؟

جانمایی پلاک ثبتی یعنی معلوم نمودن حدود و موقعیت دقیق عرصه ملک با دقت بالا بر روی نقشه می باشد. در حقیقت برای تعیین آدرس ملک گمشده و همچنین تعیین حدود دقیق ملکی که فاقد دیوار کشی می باشد در نتیجه این عملیات انجام می گیرد.

انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک با استفاده از اسناد و مدارک قدیمی ملک و اسناد ثبتی ملک ممکن می باشد. در نتیجه برای انجام این عملیات می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یاامور ثبتی مراجعه نمود.

ملک گمشده

ممکن است به فردی ملکی قدیمی به ارث رسیده باشد. و وی از آدرس ملک بی اطلاع باشد. در نتیجه به جهت معلوم نمودن آدرس ملک قدیمی لازم است اسناد و مدارک قدیمی ملک و اسناد و مدارک ثبتی ملک بررسی شود.

بنابراین جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری می باشد. انجام این عملیات را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. این متخصص اسناد و مدارک قدیمی ملک را بررسی و اسناد ثبتی را از بانک اطلاعات ثبتی استخراج خواهد کرد. با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام ملک قابل تهیه خواهد بود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک کارشناس رسمی دادگستری

به سبب تعارض به حدود اربعه ملک ممکن است اختلافاتی به وجود آید. در واقع ممکن است دیوارکشی ملکی نا معلوم باشد و مالک متوجه تعارض به حدود اربعه ملکش شود در نتیجه اختلافاتی به وجود می آید برای حل این دعاوی حقوقی لازم است مدرکی به عنوان تامین دلیل تهیه شود. همین امر باعث می شود زمان و هزینه افراد از دست رود.

بنابراین در صورتی که ملکی با حدود نا معلوم دارید اقدامات لازم به جهت تثبیت مرز ها و اخذ سند تک برگی برا آن انجام دهید.

معمولا اراضی زراعی حدود ثبتی معلومی ندارد. همین امر باعث مشکلاتی برای مالکین این اراضی می شود. در نتیجه لازم است اقدامات لازم برای اخذ سند تک برگی این اراضی انجام داد. در نتیجه اطلاعات ملک در سیستم کاداستر کشور ثبت می شود.

برای اخذ سند تک برگی لازم است مدارکی از جمله نقشه یو تی ام را تهیه نمود. برای تهیه این نقشه می توان به کارشناس رسمی دادگستری مراجعه کرد.

از آنجایی که اراضی زراعی است و حدود معلومی ندارد ابتدا جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام می شود. در واقع برای انجام جانمایی پلاک ثبتی لازم است به اسناد و مدارک ثبتی ملک دسترسی داشت این کارشناس به بانک اطلاعات ثبتی منطقه دسترسی دارد و میتواند این عملیات را به خوبی انجام دهد.

برای انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی ابتدا اسناد و مدارک قدیمی ملک و سپس اسناد ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. در واقع این متخصص با توجه به نمونه پلاک ثبتی ملک نقشه ثبتی ملک که کروکی قدیمی از موقعیت ثبتی ملک است را استخراج خواهد کرد. در ادامه با جانمایی این نقشه بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. سپس با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه مختصات یو تی ام کنج های ملک برداشت می شود و نقشه یو تی ام ترسیم می شود.

هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک

جانمایی پلاک ثبتی ملک به جهت معلوم نمودن حدود و آدرس ملک انجام می شود. انجام این عملیات هزینه هایی را در بر دارد. هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک بر طبق تعرفه حساب می شود. تعرفه تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی ثابت نمی باشد و به عواملی بستگی دارد/

از جمله عواملی که هزینه جانمایی پلاک ثبتی تاثیر می گذارد مساحت و منطقه ثبتی ملک است. در برخی از مناطق ثبتی اطلاعاتی نظیر کروکی ثبتی، نقشه های قدیمی و .. وجود ندارد. با این مدارک به سختی فراهم می شود. در نتیجه برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک لازم است چندین پلاک مجاور برای اطمینان پیاده سازی شود. بنابراین با مراجعه به یک فرد متخصص می توان اطمینان داشت که هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک بر طبق تعرفه حساب می شود.

هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک

هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما