تهیه نقشه یو تی ام املاک مشاعی برای تعیین حدود دقیق

تهیه نقشه یو تی ام املاک مشاعی برای تعیین حدود دقیق

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای تبدیل سند قدیمی ملک مشاعی به سند تک برگ لازم است مدارکی را تهیه نمود. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. برای تهیه نقشه یو تی ام املاک مشاعی لازم است برداشت زمینی از ملک مشاعی و همچنین ملک مادر انجام شود. برای تهیه نقشه یو تی ام املاک مشاعی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تهیه نقشه یو تی ام املاک مشاعی و مادر

به طور کلی نقشه یو تی ام نقشه ای با مختصات جهانی منحصر به فرد می باشد. و این نقشه از جانب ادارات مختلف در خواست می شود. از جمله مواقعی که لازم است نقشه یو تی ام ملک مشاعی تهیه شود. زمانی است که اشخاص قصد اخذ سند تک برگ را برای ملک خود داشته باشند. برای اخذ سند تک برگ برای ملک مشاعی لازم است. نقشه یو تی ام از قطعه مشاعی و قطعه مادر تهیه شود. تا در نتیجه حدود و موقعیت دقیق ملک معلوم شود.

به جهت تهیه نقشه یو تی ام میبایست به یک فرد متخصص و با تجربه همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود این متخصص برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد و بعد از برداشت زمینی در ادامه رسیم نقشه یو تی ام انجام میشود در واقع از آنجایی که املاک مشاعی است در نتیجه لازم است برداشت زمینی از قطعه مشاعی و همچنین ملک مادر انجام شود. در نتیجه بعد ازبرداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود برای ترسیم نقشه یو تی ام از اتوکد استفاده میشود و در نتیجه نقشه یو تی ام ترسیم میشود. با تهیه نقشه یو تی ام املاک مشاعی در نتیجه تعیین حدود دقیق ملک،مساحت و موقعیت ملک انجام میشود.

تهیه نقشه یو تی ام املاک مشاعی و مادر

تهیه نقشه یو تی ام املاک مشاعی و مادر

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما