نمونه نقشه یو تی ام

نمونه نقشه یو تی ام

ممکن است مالک برای انجام بسیاری از کارهایی که به ملک مربوط می شود. با مراجعه به ادارات و سازمان های مختلف لازم است نمونه نقشه یو تی ام ملک تهیه شود.

در بسیاری از موارد تهیه نقشه یو تی ام از عرصه ملک در خواست می گردد. سازمان های مختلفی مثل شهرداری ممکن است تهیه این نقشه را برای صدور جواز ساخت از مالک در خواست شود. و یا اداره ثبت اسناد برای صدور سند تک برگ برای هر ملک تهیه این نقشه از عرصه از مالک در خواست می شود. برای بررسی نوع اراضی نیز بایستی نقشه یوتی ام از عرصه به عنوان مدرکی برای ارائه به جهاد کشاورزی فراهم گردد.

تنها زمانی نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان در خواست می شود که مالکین قصد اخذ سند رسمی ملک قولنامه ای را داشته باشند. در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان تهیه شود.

تهیه نقشه یو تی ام با استفاده از تجهیزات دقیقی انجام می شود تا نقشه تهیه شده با دقت بالا فراهم گردد. در واقع با استفاده از جی پی اس دو فرکانسه مختصات یو تی ام گوشه های ملک برداشت می گردد. و سپس نقشه یو تی ام از عرصه ملک ترسیم می گردد. برای تهیه این نقشه حتما به یک متخصص و فرد زبده ای مثل کارشناس رسمی دادگستری مراجعه کنید. تا این نقشه با دقت بالا حاصل شود. و مراجعه به فرد غیر متخصص باعث به دست آمدن نقشه ای با دقت پایین خواهد شد که قابل قبول نخواهد بود.

نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام بر طبق سیستم مختصات جهانی تهیه می شود. در سیستم مختصات جهانی هر نقطه از کره زمین مختصات منحصر به فرد خودش را دارد. ما می توانیم با تعیین دقیق مختصات در سیستم تصویر یو تی ام گوشه های یک ملک و موقعیت آن را با دقت سانتی متری به طور منحصربه فردی در کره زمین تثبت نماییم.

نقشه یو تی ام کاربرد های بسیاری دارد و ارگان های بسیاری این نقشه را از مالکین در خواست می کنند. با تهیه این نقشه اطلاعات فنی ملک با دقت بالا حاصل می شود. در واقع با تهیه این نقشه اطلاعاتی همچون مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک معلوم می شود.

مزایای نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام تهیه می شود تا در نتیجه مختصات یو تی ام کنج های ملک تعیین شود. با تهیه این نقشه موقعیت ملک با دقت بالا و سانتی متری معلوم می شود و در نتیجه موقعیت منحصر به فرد ملک معلوم می شود و تثبیت می گردد. نقشه یو تی ام مزایای بسیاری دارد و از جمله مزایای نقشه یو تی ام شامل:

  • تثبیت پلاک ثبتی ملک در موقعیت خود
  • به دست آوردن مساحت دقیق ملک در حد سانتی متر
  • تدقیق مشخصات ملک با وضعیت مکانی ملک
  • عدم تعارض و تجاوز و جابه جایی پلاک ها
  • تسهیل جانمایی ملک
  • مشخص شدن موقعیت دقیق ملک و امکان بررسی آن

اخذ سند تک برگی برای املاک مشاعی

ملک مشاعی ملکی می باشد که مالک آن یک شخص نمی باشد. و این املاک حداقل دو یا بیشتر مالک دارد. در نتیجه بعد از تفکیک اراضی و تقسیم اراضی به قطعات کوچک تر حدود اربعه قطعات تفکیکی معلوم می شود. در نتیجه برای اخذ سند تک برگی هر یک از قطعات تفکیکی می توان اقدام گرد.

برای اخذ سند تک برگی اراضی مشاعی لازم است مدارکی را تهیه و ارائه داد. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام می باشد که لازم است از قطعه مشاعی و ملک مادر تهیه شود. برای تهیه این نقشه مراجعه به فردی دارای صلاحیت لازم و ضروری می باشد.

در واقع تهیه این نقشه حتما باید توسط کارشناسان زبده انجام گیرد تا نقشه دقیق فراهم شود. کارشناس رسمی دادگستری امورثبتی یا نقشه برداری و یا مهندسان نقشه بردار مورد تایید نظام کارانی یا نظام مهندسی صلاحیت کافی برای تهیه این نقشه دارند. کارشناس برای تهیه این نقشه از روش های مختلفی استفاده می کنند. که یکی از این روش ها این است که با استفاده از جی پی اس دو فرکانسه در گوشه های ملک مادر و قطعه مشاعی مستقر می شود. و پس از برداشت مختصات یو تی ام ملک مادر و قطعه مشاعی، نقشه یو تی ام ملک مشاعی را ترسیم خواهد کرد. و سپس مهر و امضا می شود و به اداره ثبت اسناد ارجاع داده می شود.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

نمونه نقشه یو تی ام اخیرا از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. از جمله اداراتی که نقشه یو تی ام را در خواست می کنند اداره ثبت اسناد، مراجع قضایی، شهرداری و .. می باشد. دلیل در خواست این ادارات به دست آمدن اطلاعات فنی و مکانی ملک می باشد. به عنوان مثال شهرداری قصد پی بردن به موقعیت ملک را دارد.

برای اخذ جواز ساخت از شهرداری لازم است مدارکی را تهیه و ارائه داد. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام می باشد. با تهیه این نقشه موقعیت ملک آشکار می شود و در نتیجه این جواز صادر می شود.

این نقشه ها باید با دقت بالا و اصولی تهیه شوند تا مورد پذیرش سازمان ها قرار بگیرد. برای تهیه نقشه یو تی ام باید به فرد متخصص و دارای صلاحیتی مراجعه شود. که یکی از این افراد کارشناس رسمی دادگستری می باشد. لازم به ذکر است که هیچگاه به فرد غیر متخصص برای تهیه نقشه یو تی ام مراجعه نکنید. زیرا آنان با استفاده از جی پی اس دستی نقشه یو تی ام را تهیه می کنند که دستگاه دقیقی نیست. و در نتیجه نقشه دقیق ملک حاصل نخواهد شد.

برای تهیه این نقشه کارشناس رسمی دادگستری با دستگاه دقیقی مثل جی پی اس دو یا سه برداشت زمینی را انجام می دهد و در نتیجه مختصات یو تی ام گوشه های ملک را با جی پی اس دو یا سه فرکانسه برداشت خواهد کرد. و سپس نقشه یو تی ام ملک را ترسیم و چاپ و مهر و امضا خواهد کرد. این نقشه قابل ارائه به ادارات و سازمان های مختلف خواهد بود و مورد قبول قرار خواهد گرفت.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما