مقاله دوربین های نقشه برداری

مقاله دوربین های نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

با تهیه نقشه یو تی ام مساحت، ابعاد و موقعیت ملک معلوم می شود. برای انجام نقشه برداری و تهیه نقشه یو تی ام از دوربین نقشه برداری استفاده می شود. و به جهت تهیه این نقشه میتوان به یک فرد متخصص مراجعه نمود. و کارشناس رسمی دادگستری همان متخصصی است. که میتواند با دقت بالا این نقشه را تهیه نماید. که با تهیه مقاله دوربین های نقشه برداری توضیح داده می شود.

نقشه برداری تهیه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام نقشه ای با سیستم مختصات جهانی یو تی ام میباشد. و با تهیه آن موقعیت دقیق ملک بر روی کره زمین معلوم میشود. از آنجایی که امروزه تمامی سیستم های ارگان ها و سازمان ها به روز شده است. در نتیجه یکی از مدارکی که از جانب ادارات و سازمان های ملکی در خواست میشود. نقشه یو تی ام میباشد. برای تهیه نقشه یو تی ام میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای تهیه نقشه یو تی ام از دوربین های نقشه برداری بهره خواهد برد.

دوربین های نقشه برداری با توجه به کارایی هایش به سه دسته تقسیم میشود. که شامل دوربین نقشه برداری نیوو، دوربین نقشه بردرای تئودولیت و دوربین نقشه برداری توتال استیشن میباشد.

دوربین توتال استیشن ترکیب دوربین ترازیاب و زاویه یاب میباشد. و برای تهیه نقشه یو تی ام از این دوربین استفاده میشود. به جهت تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت زمینی با استفاده از این دوربین انجام میشود. و در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام میشود. در نتیجه با  تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت ملک مشخص میشود. با تهیه این نقشه با استفاده از دوربین های نقشه برداری و نرم افزار دقیق اتوکد در نتیجه نقشه تهیه شده با دقت بالا حاصل میشود و مورد قبول ادارات و سازمان های مختلف ملکی قرار میگیرد.

نقشه برداری تهیه نقشه یو تی ام

نقشه برداری تهیه نقشه یو تی ام

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما