چگونه نقشه utm بگیریم؟

چگونه نقشه utm بگیریم؟

نقشه یو تی ام از جانب ادارات مختلف در خواست می شود. این نقشه با هدف های مختلف از جانب ادارات در خواست می گردد. با مراجعه به اداراتی همچون اداره ثبت اسناد، شهرداری، اداره گاز و برق این نقشه در خواست می شود. با تهیه نقشه یو تی ام ابعاد، مساحت و موقعیت دقیق ملک معلوم می شود.

چگونه نقشه utm بگیریم؟ برای تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا لازم است به فردی متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دویا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به ادارات و سازمان های مختلف خواهد بود.

نقشه یو تی ام چیست؟

یو تی ام یک سیستم مختصات جهانی است و مخفف universal transverse Mercator  است و به معنی موقعیت دقیق ملک بر روی کره زمین می باشد. با تهیه این نقشه اطلاعات فنی ملک با دقت بالا حاصل می شود. ویژگی مهم نقشه یو تی ام به دست آمدن مختصات منحصر به فرد هر نقطه بر روی زمین می باشد. برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود تا در نتیجه با دقت بالا حاصل شود.

نقشه یو تی ام از جانب اداره ثبت اسناد در چه مواردی در خواست می شود؟

نقشه یو تی ام نقشه از با دقت بالا است و تهیه این نقشه با هدف های مختلف از جانب ادارات و سازمان ها در خواست می شود. یکی از این ادارات اداره ثبت اسناد است. این اداره با هدف های مختلفی نقشه یو تی ام را در خواست می کند. در حقیقت اداره ثبت اسناد برای تصحیح سند ملک، تبدیل سند دفترچه ای به تک برگی، صدور سند برای ملک قولنامه ای این نقشه را در خواست می کند. در ادامه به هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را تهیه نماید.

نقشه یو تی ام به جهت تصحیح سند ملک

ممکن است شهرداری و یا اداره ثبت اسناد به عدم برابری مساحت سندی ملک و مساحت وضع موجود پی ببرد. همچنین ممکن است به دلایلی از جمله عقب نشینی این عدم برابر و مغایرت به وجود آید. در نتیجه لازم است تصحیح سند انجام شود. برای تصحیح سند لازم است به اداره ثبت اسناد مراجعه نمود. در نتیجه مدارکی در خواست می شود یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. که تهیه آن توسط یک فرد متخصص و مورد اعتمادی همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ضروری است. برای تهیه این نقشه از تجهیزات دقیق نقشه برداری و نرم افزار های تخصصی ترسیم نقشه استفاده می شود.

نقشه یو تی ام برای تبدیل سند قدیمی به سند تک برگی

سند دفترچه ای یکسری معایبی دارد این معایب شامل امنیت پایین، ناخوانا بودن، درج ناقص اطلاعات مکانی و دقت پایین، قابل جعل بودن و .. می باشد. معایب نامبرده از اسناد قدیمی سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای مالک می باشد.

امروزه اسناد تک برگ برای املاک صادر می شود. این اسناد جایگزین اسناد قدیمی شده است. اسناد تک برگ مزایای بسیاری دارد و معایب اسناد قدیمی را ندارد.

در صورتی که ملکتان سند دفترچه ای دارد هر چه زود تر تبدیل سند قدیمی را به تک برگی انجام دهید که مزایای فراوانی دارد.  برای اینکه بتوان سند تک برگ اخذ کرد می بایست به اداره ثبت اسناد مراجعه کرد. سند تک برگ امنیت بالایی دارد و در آن اطلاعات مکانی با دقت بالا درج شده است. برای اینکه بتوان سند تک برگ را اخذ کرد لازم است اطلاعات حقوقی و اطلاعات فنی باید معلوم گردد. در نتیجه تهیه نقشه یو تی ام utm ضروری خواهد بود. تا اطلاعات فنی ملک معلوم شود. زیرا  این اطلاعات از ملک معلوم نمی باشد.

با مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری می توان نقشه یو تی ام را تهیه کرد. برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا بایستی با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه کنج ها و شکستگی های ملک برداشت شود. و سپس با استفاده از اتوکد ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. نقشه یو تی ام تهیه شده با فرمت در خواستی اداره ثبت اسناد چاپ و مهر و امضا می شود تا مورد پذیرش اداره ثبت اسناد قرار بگیرد.

نقشه یو تی ام برای ملک قولنامه ای

برخی افراد پس از انجام معامله ملک به دلایلی موفق به اخذ سند رسمی نشده اند. و سند آن ها قولنامه ای است اما این اسناد اعتبار زیادی ندارد. و بایستی هر چه زود تر اقدامات لازم انجام شود و سند تک برگ برای ملک اخذ گردد. اما گاهی اوقات دسترسی به مالک رسمی و وراث وی ممکن نمی باشد. در صورتی که ملک دارای سابقه ثبتی باشد و همچنین دیوار کشی و بنا در ملک وجود داشته باشد در نتیجه امکان اخذ سند تک برگ برای ملک قولنامه ای بر طبق ماده 147 وجود خواهد داشت.

برای اخذ سند بر طبق ماده 147 لازم است مدارکی را تهیه نمود یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است که لازم است از عرصه و اعیان تهیه شود. چگونه نقشه utm بگیریم؟ برای اخذ نقشه یو تی ام ملک می بایست به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

کارشناس می تواند نقشه را با دقت و کیفیت بالا تهیه نماید. وی از ابزار و تجهیزات دقیق بهره می گیرد و با دقت بالا برداشت زمینی را از انجام می دهد. در واقع بعد از اینکه مختصات یو تی ام گوشه ها و شکستگی ها برداشت شد سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. و سپس این نقشه با مهر وامضای کارشناس ارزش پیدا می کند. و قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد شد در نتیجه سند تک برگ برای ملک قولنامه ای قابل اخذ خواهد بود.

نقشه یو تی ام برای ملک قولنامه ای

نقشه یو تی ام برای ملک قولنامه ای

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما