یافتن پلاک ثبتی روی نقشه تهران

یافتن پلاک ثبتی روی نقشه تهران

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای مشخص نمودن حدود ثبتی ملک و آدرس ملک با دقت بالا بر روی زمین لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

انجام جانمایی پلاک ثبتی از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. این متخصص با توجه به پلاک ثبتی ملک این عملیات را انجام خواهد داد.

تهیه نقشه ثبتی ملک

به منظور تعویض سند دفترچه ای به سند تک برگ درصورتی که موقعیت مکانی ملک و حدود آن روی زمین نا معلوم باشد. و ملک رز های معلومی نداشته باشد. در نتیجه انجام جانمایی پلاک ثبتی امری ضروری خواهد بود. تا با انجام این عملیات در نتیجه حدود ثبتی ملک با توجه به پلاک ثبتی ملک معلوم شود.

انجام جانمایی پلاک ثبتی همچنین به جهت تهیه تامین دلیل لازم است انجام شود. در واقع ممکن است حدود اربعه ملک بر روی زمین نا معلوم شود. تا در نتیجه همین امر سبب تجاوز به حدود ملک گردد. در نتیجه تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی ضروری خواهد بود.

در نتیجه با تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی برای اداره ثبت اسناد اثبات می شود. که ابعاد و مساحت ملک با دقت بالا است و به حدود املاک مجاور تجاوز صورت نگرفته است. و موقعیت به دست آمده از ملک متعلق به سند ثبتی ملک می باشد.

کارشناس رسمی دادگستری با دسترسی به تجهیزات دقیق نقشه برداری و با در دست داشتن اطلاعات ثبتی املاک تخصص و تبحر لازم جهت انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی و تهیه نقشه یو تی ام را دارد.

برای انجام این عملیات تخصصی از اسناد و مدارک قدیمی استفاده می شود. و در ادامه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در ادامه نقشه برداری از ملک انجام می شود. و با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه مختصات یو تی ام کنج ها برداشت می شود. در ادامه نقشه یو تی ام ملک ترسیم چاپ و مهر و امضا می شود. و قابل ارائه به اداره ثبت اسناد و یا مراجع قضایی خواهد بود.

تهیه نقشه ثبتی ملک

تهیه نقشه ثبتی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما