نمونه نقشه یو تی ام

نمونه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام در بسیاری از ادارات و سازمان ها به عنوان مدرکی درخواست می شود. از جمله ارگان هایی که این نقشه را در خواست می کنند شامل سازمان منابع طبیعی،جهاد کشاورزی،شهرداری،اداره ثبت اسناد، اداره گاز و… می باشد. همچنین از این نقشه به ممظور حل اختلافات ملکی نیز در شورای حل اختلاف مورد درخواست قرار می گیرد. دلیل اصلی ای که نقشه ملک با مختصات یو تی ام از جانب ادارات درخواست می شود. این است که این نقشه ها دقت بالایی دارند و با تهیه این نقشه مساحت و ابعاد ملک را با دقت بالا به دست می آید. همچنین موقعیت منحصر به فرد ملک نیز با مختصات یو تی ام حاصل می شود.

نکته قابل توجهی که ذکر آن ضروری است این است که به هیچ وجه تهیه این نقشه را به افراد غیر متخصص و آماتور نسپارید. زیرا این اشخاص نقشه یو تی ام را با دقت بالا تهیه نمی کنند. تهیه نمونه نقشه یو تی ام را می توان به فردی همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام از تجهیزات دقیق نقشه برداری استفاده خواهد کردد.

نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام مخفف universal trasverse Mercator است. این نقشه دقت بالایی دارد و با تهیه آن موقعیت دقیق هر نقطه حاصل می شود. تهیه این نقشه سبب معلوم شدن مساحت، ابعاد و موقعیت ملک با دقت سانتی متری می شود.که تهیه این نقشه با استفاده از تجهیزات دقیق نقشه برداری ممکن می باشد.

نقشه یو تی ام با گوشی موبایل

محصول نهایی تهیه نقشه یو تی ام با گوشی موبایل دقت و کیفیت پایینی خواهد داشت. لازم به ذکر است که این نقشه با دقت و کیفیت پایین با ارزش است.

برای تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا که مورد در خواست ادارات و سازمان ها می باشد می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای تهیه این نقشه از روش های تخصصی و تجهیزات به روز نقشه برداری استفاده خواهد کرد. وی از جی پی اس و یا سه فرکانسه و دوربین توتال استیشن استفاده خواهد کرد و برداشت زمینی را انجام خواهد داد. همچنین ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد که نرم افزار دقیقی است انجام می شود. نقشه یو تی ام تهیه شده توسط این متخصص معتبر است.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

این نقشه در بسیاری از ادارات  و سازمان ها کاربرد دارد. و معمولا به عنوان یک مدرک مهم از مالک در خواست می شود. دقت بالای این نقشه به واسطه استفاده از تجهیزات دقیق و تخصص کارشناسی که نقشه را تهیه می کند، به دست می آید. معمولا از آنجایی که مالکین از این اطلاعات بیان شده آگاهی ندارند همین امر سبب مراجعه به اشخاص غیر متخصص می شود.

در واقع افراد غیر متخصص از تجهیزات دقیقی برای تهیه نقشه یو تی ام استفاده نمی کنند. افراد به جهت اینکه نقشه یو تی ام با قیمت پایین تری حاصل شود به اشخاص غیر متخصص برای تهیه این نقشه مراجعه می کنند. برای تهیه این نقشه با دقت بالا و کیفیت مطلوب مراجعه به یک فرد متخصص ضروری خواهد بود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که می تواند این نقشه را تهیه نماید.

وی از تجهیزات دقیقی همانند جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می کند. و با برداشت گوشه های ملک، نقشه آن را ترسیم می کند. نقشه تهیه شده مهر و امضا شده قابل ارائه به ادارات مختلف خواهد بود.

نمونه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام شهرداری

شهرداری ارگانی است که یکی از وظایف آن نظارت بر ساخت و ساز های درون شهر و صدور مجوز قانونی برای ساخت و ساز ها می باشد. قبل از آغاز ساخت و ساز ملک لازم است به شهرداری مراجعه نمود و جواز ساخت را اخذ نمود.

اخیرا از جمله مدارکی که این سازمان از مالک در خواست می کند نقشه یو تی ام یک دو هزارم می باشد تا اطلاعات فنی و مکانی ملک مشخص گردد.

برای تهیه این نقشه حتما باید به یک فرد متخصص  مورد اعتماد سازمان ها مراجعه گردد. کارشناس رسمی دادگستری یکی گزینه های اصلی برای تهیه نقشه یو تی ام ملک می باشد. کارشناس  از تجهیزات دقیقی برای برداشت مختصات یو تی ام ملک استفاده می کند. و از روش های تخصصی بهره می گیرد. برای مثال در یکی از این روش ها وی با استفاده از جی پی اس سه فرکانسه مختصات گوشه های ملک را برداشت می کند.  سپس ترسیم نقشه یو تی ام را انجام می دهد و در آخرین مرحله جانمایی نقشه ترسیم شده روی نقشه یک دو هزارم سازمان نقشه برداری کشور انجام می شود.  نقشه یو تی ام تهیه شده مهر و امضا شده قابل ارائه به شهرداری خواهد بود. در نتیجه جواز ساخت صادر می گردد.

تهیه نقشه یو تی ام اداره ثبت اسناد

اداره ثبت اسناد از جمله اداراتی است که برای انجام امور ثبتی نقشه یو تی ام را در خواست خواهد کرد. در واقع ممکن است افراد قصد تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ را داشته باشند. در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام تهیه شود. همچنین به جهت تصحیح سند ملک نیز لازم است نقشه یو تی ام تهیه شود.

نقشه یو تی ام همچنین جهت اخذ سند تک برگ برای ملک قولنامه ای نیز کاربرد دارد. در واقع برای اخذ سند تک برگ طبق ماده 147 لازم است مدارکی را تهیه نمود و به اداره ثبت اسناد ارائه داد.

برای تهیه نمونه نقشه یو تی ام لازم است به فردی متخصص و با تجربه مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد و بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه با مهر و امضای کارشناس معتبر می شود و قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. تا در نتیجه امور ثبتی ملک انجام شود.

تهیه نقشه یو تی ام اداره ثبت اسناد

تهیه نقشه یو تی ام اداره ثبت اسناد

 

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما