نقشه utm زمین کشاورزی

 

نقشه utm زمین کشاورزی

نقشه یو تی ام امروزه از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. از جمله اداراتی که نقشه یو تی ام را در خواست می کند. اداره ثبت اسناد می باشد. این اداره نقشه یو تی ام اراضی زراعی را به جهت صدور سند تک برگی در خواست می کند. همچنین نقشه یو تی ام برای انجام امور حقوقی ملک نیز کاربرد دارد. در واقع ممکن است اراضی ملی اعلام شود. در نتیجه لازم است مدارکی را به عنوان تامین دلیل تهیه نمود. و به مراجع قضایی ارائه نمود از جمله این مدارک نقشه یو تی ام می باشد.

نقشه utm زمین کشاورزی از عهده فردی همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت زمینی را انجام خواهد داد. در ادامه با اتمام برداشت زمینی سپس ترسیم دقیق نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه چاپ و مهر و امضا شده معتبر می شود و قابل ارائه خواهد بود. تعرفه نقشه یو تی ام بر طبق عواملی همچون مساحت، موقعیت ملک، کاربری ملک تعیین می شود.

سند قدیمی دفترچه ای

اسناد مهم ترین دلایل برای اثبات مالکیت افراد بر اموال منقول و غیر منقول تحت تصرف می باشد. با داشتن سند می توان بر حق بودن در مالکیت ملک را اثبات نمود.

سند دفترچه ای که در گذشته برای املاک صادر می شد سند منگوله دار بود. این اسناد هنوز هم دارای اعتبار می باشند. تا قبل از سال 1390 سند قدیمی برای املاک صادر می شد. در خصوص املاک توسط اداره ثبت اسناد یک سند دفترچه ای صادر می شد.

سند قدیمی معایبی دارد و از جمله این معایب امنیت پایین، نا خوانا بودن، دست نویس، عدم درج اطلاعات فنی ملک و .. می باشد. در نتیجه اسناد تک برگی جدید به وجود آمدند.

برای تبدیل سند قدیمی به سند تک برگی لازم است مدارکی را به اداره ثبت اسناد ارائه نمود.

منظور از سند تک برگی جدید چیست؟

سند تک برگ یکی از نوع های سند ملکی می باشد. سند تک برگی نشان دهنده مالکیت صاحب ملک می باشد. در گذشته سند املاک قدیمی و به صورت دفترچه ای بوده است. امروزه سند تک برگی برای املاک صادر می شود. در قانون ثبت تنها سند تک برگی دارای اعتبار می باشد.

صدور سند ملکی تک برگ و مراحل اخذ سند تک برگ در اداره ثبت اسناد به صورت اتوماسیون و اداری و الکترونیکی انجام می شود. سند تک برگی امنیت بالایی دارد و جعل آن مشکل می باشد. این سند جایگزین مناسبی برای سند منگوله دار قدیمی می باشد.

به جهت تبدیل سند قدیمی ملک به سند تک برگی لازم است مدارکی را تهیه نمود یکی از این مدارک نقشه یو تی ام می باشد. برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تفاوت سند قدیمی و سند جدید

سند دفترچه ای و سند تک برگی اسناد رسمی در خصوص املاک بوده که می توان با اعتبار آن ها اقدام به انجام امور رسمی ملک نمود. اما این اسناد تفاوت هایی دارند که شامل مواردی است که در ادامه به آن می پردازیم.

سند تک برگی در یک برگ صادر می شود. اما سند دفترچه ای دارای چندین برگ است. نوشته های سند تک برگی کامپیوتری است اما سند دفترچه ای به صورت دستنویس می باشد.

سند تک برگی دارای هولوگرام و شناسه یکتا سند مالکیت می باشد. اما سند دفترچه ای این موارد را ندارد و دارای مهر پلمپ سربی می باشد. در سند تک برگی دقت جزئیات اطلاعات بالا است و امکان مخدوش شدن و خط خوردگی وجود ندارد اما سند دفترچه ای به این صورت نمی باشد.

نقشه یو تی ام چیست؟

نقشه یو تی ام امروزه از جانب ادارات و سازمان های ملکی در خواست می شود. با تهیه این نقشه موقعیت منحصر به فرد هر نقطه حاصل می شود. نقشه یو تی ام را کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند با بالاترین دقت و کیفیت تهیه نماید. به جهت تهیه این نقشه هرگز به افراد غیر متخصص مراجعه نکنید. زیرا در آن صورت مجددا مجبور به تهیه نقشه یو تی ام می شوید.

جانمایی پلاک ثبتی ملک

انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک به جهت معلوم نمودن موقعیت دقیق ملک گمشده، برای معلوم نمودن حدود اربعه ملکی که دیوار کشی معلومی ندارد انجام می شود. به جهت تهیه نقشه یو تی ام اراضی زراعی از آنجایی که این اراضی مرز های مشخصی ندارند در نتیجه لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. با انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک مرز های ثبتی دقیق ملک حاصل می شود. جانمایی پلاک ثبتی با استفاده از اسناد و مدارک ثبتی و قدیمی ملک انجام می شود. متخصصی که می تواند جانمایی پلاک ثبتی ملک را انجام دهد کارشناس رسمی دادگستری می باشد.

مراحل جانمایی پلاک ثتبی ملک

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک لازم است مراحلی به ترتیب طی شود. در واقع ابتدا مراجعه به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ملک ضروری می باشد. این متخصص برای انجام جانمایی پلاک ثبتی مراحل زیر را انجام می دهد:

  • گرد آوری اسناد و مدارک قدیمی ملک: برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک اسنادی همچون سند قدیمی ، بنچاق، قولنامه، سند مادر گرد آوری و بررسی می شود و اطلاعاتی از ملک حاصل می شود.
  • استخراج نقشه ثبتی ملک: در این مرحله بر طبق شماره پلاک ثبتی ملک اسناد ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود.
  • جانمایی نقشه ثبتی بر روی نقشه هوایی: در این مرحله با جانمایی پلاک ثبتی ملک بر روی نقشه هوایی در نتیجه موقعیت دقیق پلاک ثبتی ملک حاصل می شود.
  • تهیه نقشه یو تی ام: بر طبق اطلاعاتی که از مختصات یو تی ام کنج ها و شکستگی ها حاصل می شود در نتیجه نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود.

تهیه نقشه یو تی ام حل اختلافات ملکی

در صورتی که دیوار کشی و حدود مابین بین دو ملک مجاور از بین رفته باشد و و همین امر باعث بروز اختلافاتی گردد و کارافراد به مراجع قضایی کشیده شود. و در این صورت باید با مدارکی حدود بین املاک معلوم شود. از جمله این مدارک نقشه utm زمین کشاورزی می باشد که لازم است تهیه شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است ابتدا تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام شود. با تفسیر عکس هوایی در نتیجه حدود اربعه اراضی بر روی زمین به دست می آید.

عکس های هوایی در تمام دوره ها یعنی دوره های گذشته تا به حال توسط سازمان نقشه برداری کشور اخذ می شوند و نگهداری می شوند. کارشناس با مراجعه به این سازمان عکس هوایی را تهیه خواهد کرد. در ادامه تفسیر عکس هوایی انجام می شود. در نتیجه مرز های قدیمی ملک معلوم می شود. سپس نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه مهر وامضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

نقشه utm زمین کشاورزی

تهیه نقشه یو تی ام اراضی کارشناس دادگستری

یکی از مواقعی که تهیه نقشه یو تی ام لازم می شود زمانی است که افراد قصد اخذ سند تک برگ برای ملک خود داشته باشند. مالکین اراضی زراعی بهتر است هر چه زود تر اقدام به معلوم نمودن حدود و مرز های ملک خود نمایند و برای ملک خود سند تک برگی را اخذ نمایند. در صورتی که این امر زود تر از اراضی مجاور انجام شود. در نتیجه کارشناس در یک نوبت نقشه برداری می تواند نقشه یو تی ام را تهیه نماید و نیازی به هماهنگ نمودن حدود و مرز های ملک با مرز های اراضی مجاور نیست.

اسناد تک برگ اسنادی هستند که در آن اطلاعات ملک به صورت کامل در آن درج می شود. برای اینکه بتوان این اطلاعات را به دست آورد بایستی نقشه یو تی ام تهیه گردد. در واقع در گذشته ابزار دقیقی وجود نداشته که مساحت و ابعاد دقیق ملک بر آورد شود البته ابعاد ملک تقریبا درست بر آورد می شد. از آنجایی که در اسناد تک برگی اطلاعات فنی ملک با دقت بالا درج می شود. در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام را تهیه نمود.

برای تهیه نقشه utm زمین کشاورزی حتما باید به متخصصی مثل کارشناس رسمی دادگستری سپرده شود. تا این نقشه با کیفیت بالا و استاندارد تهیه گردد. این نقشه توسط این متخصص با استفاده از تجهیزات دقیقی مثل جی پی اس دو یا سه فرکانسه با روش های مدرنی برداشت می شود. ترسیم نقشه یو تی ام نیز با اتوکد انجام می شود تا در نتیجه این نقشه دقت بالایی داشته باشد.

تهیه نقشه یو تی ام با استفاده از اپلیکیشن

تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا مدنظر ادارات و سازمان ها می باشد. برخی گمان می کنند که با کمک اپلیکیشن های موبایل می توانند این نقشه را تهیه نمایند. اما تهیه نقشه utm زمین کشاورزی به کمک این اپلیکیشن ها با دقت بالا ممکن نمی باشد. برای تهیه نقشه یو تی ام حتما به فردی دارای صلاحیت و متخصص مراجعه نمایید. این متخصصی که می تواند نقشه یو تی ام را با دقت بالا تهیه نماید کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می باشد.

تبدیل سند قدیمی به سند تک برگی

مراحل صدور سند تک برگ برای ملک به شرح زیر است: به جهت اخذ سند تک برگی و برای تبدیل سند قدیمی ملک لازم است به اداره ثبت اسناد مراجعه نمود. بعد از مراجعه به این اداره در ادامه لازم است مدارکی را تهیه نمود و به اداره ثبت اسناد ارائه نمود.

یکی از این مدارک نقشه utm زمین کشاورزی است. با تهیه نقشه یو تی ام در نتیجه ابعاد، مساحت و موقعیت دقیق ملک با دقت سانتی متری معلوم می شود.

با ارائه نقشه یو تی ام به اداره ثبت اسناد در نتیجه سند تک برگی برای ملک صادر می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است به فردی که متخصص است مراجعه کرد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه چاپ و مهر و امضا شده معتبر می شود.

مراحل صدور سند تک برگ برای ملک

امروزه سند تک برگی برای املاک صادر می شود این سند، سندی امروزی است. مراحل صدور سند تک برگی برای ملک که سند تک برگ همان نسل جدید سند های قدیمی است. که امروزه به صورت تک برگی ارائه می شود. در آن تمامی اطلاعات مالک و ملک ثبت می شود. برای گرفتن سند برای ملک باید به دو صورت اقدام نمود:

اول اینکه ملک را تازه خریده اید و در خواست صدور سند برای آن را دارید ابتدا در خواست سند تک برگی در شهرداری می دهید. و مدارک لازم را تهیه می کنید که یکی از همین مدارک نقشه یو تی ام از ملک خود می باشد که حتما توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی انجام شود. تا با ممهور شدن نقشه اعتبار پیدا کند و بعد از تکمیل مدارک و تشکیل پرونده سند تک برگی برای ملک شما صادر می شود.

دوم اینکه شما ملکی را دارید که دارای سند دفترچه ایست. در این صورت باید تمامی مدارک اعم از مدارک شخصی و سند قدیمی ملک و همچنین نقشه یو تی ام تهیه شده از ملک که در آن پلاک ثبتی ملک جانمایی شده است. در اینجا تمامی استعلامات مربوط به ملک گرفته می شود و تمامی بدهی ها به شهرداری باید تسویه شود.

و اینکه در زمینه خرید ملک جدید باید به دارایی مراجعه شود. در اینجا هم مالک هم خریدار باید حضور داشته باشند تا انتقال مالکیت از مالک به خریدار که حال مالک جدید ملک است انجام شود. و در نهایت مالک جدید به اداره ثبت محل ملک مراجعه می کنند و فرم در خواست صدور تک برگی را با دقت پر می کند و زمانی که سند صادر شد تحویل می گیرد. کارشناسات تیم نقشه برداری ما اینکار را برای شما با بالاترین دقت برای شما انجام می دهند.

مراحل صدور سند تک برگ برای ملک

مراحل صدور سند تک برگ برای ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما