چهار میخ زمین

چهار میخ زمین

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قبل از انجام ساخت و ساز در ملک لازم است. چهار میخ کردن گوشه های ملک بر روی زمین انجام شود. انجام چهار میخ کردن زمین را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

انجام پیاده کردن و چهار میخ کردن گوشه های ملک لازم است. مختصات یو تی ام ملک معلوم شود. در صورتی که مالک مختصات یو تی ام کنج های ملک خود را در اختیار داشته باشد. چهار میخ کردن توسط کارشناس به راحتی انجام می شود. اما در صورت معلوم نبودن مختصات یو تی ام کنج ها ابتدا لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

تثبیت حدود اربعه ملک بر روی زمین

در صورت معلوم نبودن حدود اربعه ملک به جهت اخذ سند تک برگ لازم است. چهار میخ کردن کنج های ملک بر روی زمین انجام شود. تا حدود اربعه ملک بر روی زمین تثبیت شود کوچک ترین اشتباه در چهار میخ کردن زمین در نتیجه مالک را گرفتار مشکلات حقوقی خواهد کرد.

برای انجام جانمایی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص اسناد و مدارک قدیمی ملک را بررسی خواهد کرد. و در ادامه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. و سپس با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در ادامه نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود و مختصات یو تی ام کنج ها آشکار می شود.

بعد از پیاده سازی ملک در ادامه لازم است چهار میخ زدن ملک انجام شود. در واقع بعد از جانمایی ملک مختصات استخراج شده از دوربین نقشه برداری تخلیه می گردد. قبل از پیاده سازی و چهار میخ کردن مختصات های به دست آمده با گوگل ارث تطبیق داده می شود تا در نتیجه ابن عملیات با دقت بالا انجام شود.

تثبیت حدود اربعه ملک بر روی زمین

تثبیت حدود اربعه ملک بر روی زمین

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما