انجام تفکیک زمین های روستایی

انجام تفکیک زمین های روستایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفکیک به معنی تجزیه و تقسیم اراضی به قطعات کوچک تر میباشد. در واقع ممکن است مالکین اراضی قصد تقسیم اراضی خود را داشته باشند. در نتیجه انجام تفکیک ضروری خواهد بود. تفکیک زمین های روستایی را میتوان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. این متخصص برای انجام تفکیک زمین ابتدا نقشه یو تی ام را تهیه خواهد کرد.

تفکیک اراضی زراعی

تفکیک زمین های روستایی برای زمین های مشاعی و غیر مشاعی قابل انجام است. در واقع ممکن است اراضی مورد نظر یک مالک داشته باشد. و یا دارای دو یا چند مالک باشد.

به امور مربوط به تفکیک از طریق اداره ثبت اسناد رسیدگی میشود. و در صورتی که مالکین این اراضی قصد تجزیه اراضی خود را داشته باشند. در نتیجه انجام تفکیک اراضی روستایی لازم و ضروری میباشد. در حقیقت ممکن است اراضی مورد نظر کشاورزی باشد. و افراد قصد تبدیل این اراضی را به باغ  داشته باشند.

برای انجام تفکیک زمین های روستایی مراجعه به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثتبی ضروری میباشد. به طور کلی برای انجام تفکیک تهیه نقشه یو تی ام ضروری میباشد. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده میشود. و در نتیجه بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در نتیجه با تهیه نقشه یو تی ام ابعاد و مساحت دقیق زمین روستایی مشخص شود.

در ادامه طرح تفکیک بر روی نقشه یو تی ام زمین ترسیم میشود. و در ادامه با جانمایی نقشه تهیه شده بر روی زمین حدود قطعات تفکیک شده معلوم میشود. در نتیجه تفکیک زمین روستایی انجام میگیرد. در ادامه مکان اخذ سند تک برگ برای هر قطعه وجود خواهد داشت. و هر قطعه بر روی زمین تثبیت و دیوارکشی خواهد شد.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما