تفکیک زمین در نقشه برداری

تفکیک زمین در نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به طور کلی برای اینکه بتوان اراضی را به قطعات کوچک تری تقسیم نمود و تجزیه کرد. در نتیجه لازم اراضی تفکیک گردد. برای انجام تفکیک زمین لازم است نقشه برداری از زمین انجام شود. تا ابعاد و مساحت ملک معلوم گردد. و در نتیجه تجزیه زمین انجام می شود و زمین به قطعات کوچک تر تقسیم می شود. برای انجام تفکیک زمین لازم است به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا با دقت بالایی این عملیات انجام شود.

تفکیک اراضی کارشناس رسمی

تفکیک زمین انجام می شود تا در نتیجه اراضی به قطعات کوچک تر تجزیه و تقسیم شود. انجام تفکیک زمین با نقشه برداری از ملک ممکن خواهد بود. تفکیک زمین برای اراضی مشاعی و غیر مشاعی انجام می شود تا اراضی تقسیم شود. برای انجام تفکیک زمین لازم است به اداره ثبت اسناد مراجعه نمود. و در خواست تفکیک اراضی را داد.

برای تفکیک زمین ابتدا می بایست مساحت و ابعاد دقیق زمین برآورد گردد بنابراین می بایست نقشه یو تی ام از اراضی تهیه گردد و نقشه برداری از زمین انجام شود. کارشناس با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه نقشه برداری را از زمین انجام خواهد داد و مختصات یو تی ام کنج ها را برداشت خواهد کرد سپس ترسیم نقشه یو تی ام بر طبق اطلاعات به دست آمده در اتوکد انجام می گیرد. سپس با به دست آمدن ابعاد و مساحت وضع موجود طرح تفکیک بر روی نقشه ترسیم می گردد سپس با جانمایی نقشه تهیه شده بر روی زمین، تقسیم بندی انجام می شود و بر روی زمین نشانه گذاری خواهد شد در نتیجه برای هر قطعه امکان اخذ سند تک برگ وجود خواهد داشت و میتوان سند تک برگ برای ملک از اداره ثبت اسناد اخذ نمود.

تفکیک اراضی کارشناس رسمی

تفکیک اراضی کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما