گزارش جانمایی ملک با تفسیر عکس هوایی

گزارش جانمایی ملک با تفسیر عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورتی که حدود اربعه ملک از بین رفته باشد. و همین امر باعث به هم ریختگی مرز ها شود. در نتیجه اختلافاتی به وجود می آید. به جهت انجام تفسیر عکس هوایی لازم است به یک فرد متخصص و دارای صلاحیت همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای انجام تفسیر عکس هوایی به جهت انجام جانمایی ملک ابتدا عکس هوایی قدیمی ملک را تهیه خواهد کرد. و سپس تفسیر عکس هوایی را با استفاده از استریوسکوپ انجام میشود.

تفسیر عکس هوایی کارشناس رسمی

به طور کلی ممکن است حدود اربعه ملکی بر روی زمین نا معلوم باشد. و به حدود ملک تعارض شود. در نتیجه دعاوی حقوقی به وجود می آید. و لازم است تامین دلیلی با انجام تفسیر عکس هوایی تهیه شود و گزارش جانمایی ملک به مراجع قضایی ارائه شود.

برای انجام تفسیر عکس هوایی لازم است به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه با انجام جانمایی ملک و تهیه گزارش جانمایی ملک اختلافات به وجود آمده قابل حل باشد.

کارشناس برای انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی قدیمی را تهیه خواهد کرد. و در ادامه عکس هوایی قدیمی ملک از سازمان نقشه برداری و یا سازمان جغرافیا تهیه می شود. در ادامه تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام می شود. و در نتیجه حدود اربعه قدیمی ملک تشخیص داده می شود.

در ادامه با جانمایی عکس هوایی بر روی زمین حدود اربعه ملک معلوم میشود. سپس نقشه برداری از ملک انجام میشود و برای انجام نقشه برداری از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در ادامه گزارش جانمایی ملک تهیه میشود و این گزارش به عنوان تامین دلیل قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تفسیر عکس هوایی کارشناس رسمی

تفسیر عکس هوایی کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما