گزارش تعیین حدود ملک با جانمایی پلاک ثبتی در تهران

گزارش تعیین حدود ملک با جانمایی پلاک ثبتی در تهران

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

گزارش تعیین حدود ملک با جانمایی پلاک ثبتی در تهران وقتی لازم است. به عنوان تامین دلیل تهیه شود. که اختلافاتی بر سر حدود و مرز ها به وجود آمده باشد. در واقع برای حل اختلافات حد و حدودی ملک لازم است. مدرکی به مراجع قضایی ارائه داد. و در واقع لازم است جانمایی پلاک ثبتی توسط یک متخصص انجام شود. تا حدود ملک معلوم شود و اختلافات قابل حل باشد.

تهیه گزارش جانمایی پلاک ثبتی

ممکن است فردی برای مدت طولانی ملک خود را رها کرده باشد. در نتیجه با مراجعه به ملک خود ممکن است متوجه شود. به حدود ملکش تعارض شده است. در نتیجه اختلافاتی به وجود می آید. برای حل این اختلافات لازم است. جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. تا مدرکی برای تعیین حدود ملک تهیه شود.

برای انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی می توان به یک کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری مراجعه کرد. و از وی در خواست نمود این عملیات را برای تعیین حدود ملک انجام دهد.

وی ابتدا با جمع آوری مدارک ثبتی ملک با توجه به پلاک ثبتی آن بررسی های لازم را جهت تشخیص حدود ثبتی ملک انجام دهد. در واقع این متخصص اسناد قدیمی ملک را جمع آوری خواهد کرد. و سپس اسناد ثبتی ملک را از بانک اطلاعات ثبتی استخراج خواهد کرد. در ادامه پس از مشخص شدن حدود ثبتی ملک سپس نوبت به جانمایی آن روی زمین می رسد. که این کار با دقت بالا با توجه به عوارض اطراف ملک انجام می شود.

سپس حدود مشخص شده روی زمین نشانه گذاری می شود. تا در نهایت نقشه برداری زمینی برای تهیه نقشه یو تی ام ممکن باشد. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد از برداشت مختصات یو تی ام کنج ها سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. نقشه تهیه شده مهر و امضا می شود. در نتیجه گزارش تعیین حدود ملک نیز تهیه می شود. و این گزارش به عنوان تامین دلیل قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما