تهیه نقشه یو تی ام دو خطی جهت ارائه به شهرداری

تهیه نقشه یو تی ام دو خطی جهت ارائه به شهرداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورتی که وضع موجود با سند ملک مغایرت داشته باشند. در نتیجه ممکن است نقشه یو تی ام دو خطی از جانب اداره ثبت اسناد و یا شهرداری در خواست گردد. به جهت تهیه نقشه یو تی ام دو خطی لازم است. به کارشناس رسمی دادگستری مراجعه انجام شود تا این نقشه با دقت بالا تهیه شود.

تهیه نقشه یو تی ام دو خطی کارشناس رسمی

جهت اخذ جواز ساخت برای انجام ساخت و ساز در شهرداری لازم است مدارکی را ارائه داد. ممکن است وضع موجود با سند ملک مغایرت داشته باشد. در نتیجه شهرداری در خواست تهیه نقشه یو تی ام دو خطی را خواهد داد. تا در در نهایت وضع موجود و سند ملک بررسی شود. جهت تهیه این نقشه برای ارائه به شهرداری مراجعه به یک فرد دارای صلاحیت لازم است.

برای تهیه نقشه یو تی ام دو خطی به جهت ارائه به شهرداری حتما باید به فردی متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری مراجعه گردد. تا در نتیجه این نقشه با مهر و امضای این متخصص معتبر شود. و مورد قبول شهرداری قرار بگیرد.

کارشناس برای تهیه این نقشه از آنجایی که باید با دقت بالا تهیه شود بنابراین وی ابتدا با استفاده از جی پی  اس دو فرکانسه و یا سه فرکانسه مختصات یو تی ام گوشه ها و شکستگی ها را برداشت خواهد کرد و سپس ترسیم نقشه یو تی ام وضع موجود را انجام می دهد در نتیجه ابعاد و مساحت دقیق وضع موجود ملک معلوم میشود در ادامه بر روی یک نقشه ابعاد سندی ملک و ابعاد وضع موجود ملک با دو رنگ متفاوت ترسیم میشود در ادامه مساحت هر یک نیز با دقت بالا درج میشود. سپس این نقشه بر روی نقشه دو هزارم جانمایی و چاپ می گردد. پس از تهیه این نقشه در صورتی که ابعاد و مساحت سندی و وضع موجود تقریبا منطبق باشند، مشکلی وجود ندارد و در نتیجه به شهرداری ارائه میشود اما اگر ابعاد و مساحت سندی و وضع موجود منطبق نباشند و با هم مغایرت داشته باشند طبق سند تصمیم گیری برای حل مغایرت گرفته می شود.

تهیه نقشه یو تی ام دو خطی کارشناس رسمی

تهیه نقشه یو تی ام دو خطی کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما