تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری

تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام تهیه می شود تا مساحت، ابعاد و موقعیت ملک معلوم گردد. نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف درخواست می شود. و از جمله این ادارات شهرداری است. برای تهیه نقشه یو تی ام دو هزارم جهت ارائه به شهرداری میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه نقشه یو تی ام با کیفیت بالا فراهم گردد.

تهیه نقشه یو تی ام شهرداری

قبل از شروع ساخت و ساز در شهر لازم است. مدارکی را به جهت ارائه به شهرداری تهیه نمود. از جمله این مدارک نقشه یو تی ام می باشد در واقع شهرداری برای پی بردن به موقعیت دقیق ملک نقشه یو تی ام را در خواست می کند. نقشه یو تی ام در خواستی شهرداری نقشه یو تی ام دو هزارم است.

برای تهیه نقشه یو تی ام یک دو هزارم شهرداری میتوان به فردی دارای صلاحیت همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای تهیه نقشه یو تی ام دو هزارم جهت ارائه به شهرداری ابتدا برداشت زمینی را انجام خواهد داد. برای انجام برداشت زمینی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و مختصات یو تی ام کنج های عرصه ملک برداشت می شود. در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود. این نقشه بر روی نقشه دو هزارم جانمایی می شود. و نقشه یو تی ام تهیه شده چاپ و مهر و امضا می گردد تا قابل ارائه به شهرداری با شد .

همچنین ممکن است شهرداری به مغایرت ببین ابعاد و مساحت سندی و ابعاد و مساحت وضع موجود ملک پی ببرد در نتیجه نقشه یو تی ام دو خطی ملک در خواست می گردد تا مغایرت بین وضع موجود و سند ملک مشخص گردد.

تهیه نقشه یو تی ام شهرداری

تهیه نقشه یو تی ام شهرداری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما