تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ

تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ

تهیه نقشه یو تی ام برای تطبیق وضع موجود ملک با سند به این منظور تهیه می شود که مشخص شود. تفاوتی که بین مساحت و ابعاد وضع موجود ملک با مساحت و ابعاد درج شده در سند وجود دارد به چه علتی می باشد. در نتیجه باید این تفاوت رفع شود و وضع موجود ملک با سند یکسان شود.

تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ و تصحیح سند

اگر ملکی در مسیر طرح های شهرداری قرار بگیرد،مالک باید ملک را در اختیار شهرداری قرار دهد. در این صورت قسمتی از ملک که در مسیر طرح شهرداری می باشد. که در اختیار شهرداری قرار می گیرد. در این صورت مساحت ملک کوچکتر از مساحت درج شده در سند می شود. پس باید سند تصحیح شود. برای اینکه سند تصحیح شود و مساحت جدید وضع موجود ملک در سند درج شود. باید نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. برای تهیه نقشه یو تی ام باید به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه شود.

کارشناس با تجهیزات و دستگاه های نقشه برداری گوشه های ملک را برداشت مختصات می کند. سپس مختصات ملک را به سیستم مختصات یو تی ام منتقل می کند. نقشه یو تی ام ملک را تهیه و ترسیم کرده و سپس آن را مهر و امضا می کند. در نهایت مساحت جدید ملک بدست می آید. این مساحت باید در سند درج شود.

در صورت عدم تطابق وضع موجود با سند سه حالت به وجود می آید. که حالت اول بدینگونه می باشد. که طول های وضع موجود با طول های سند مغایرت داشته باشد. و مساحت وضع موجود بزرگتر از مساحت سندی باشد. حالت دوم به این صورت است که طول های وضع موجود با طول های سند مغایرت داشته باشد. و مساحت وضع موجود کوچکتر از مساحت درج شده در سند باشد. حالت سوم به این صورت است. که طول های وضع موجود با طول های سندی مغایرت دارد. اما مساحت وضع موجود تقریبا برابر با مساحت درج شده در سند می باشد.

تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ و تصحیح سند

تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ و تصحیح سند

راه های تماس با ما

09129277534

02166398316

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما