میخ کوبی در نقشه برداری

میخ کوبی در نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای اخذ سند تک برگ و قبل از آغاز ساخت و ساز لازم است میخ کوبی انجام شود. برای انجام میخکوبی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

پیاده سازی حدود اربعه ملک

میخ کوبی چهارگوشه ملک با این هدف انجام می شود. که حدود اربعه ملک بر روی زمین معلوم شود. همچنین با تثبیت حدود اربعه ملک بر روی زمین از تعارض به حدود ملک جلوگیری می شود.

برخی اختلافات املاکی که پیش می آید به دلیل مشخص نبودن حدود املاک مجاور یک دیگر است. مخصوصا اراضی دارای سند قدیمی که معمولا با مشخص نبودن حدودشان مشکلاتی را به وجود می آورند. و مالکینشان به اختلافاتی با هم بر می خورند. پس مالکین اراضی و املاک برای جلوگیری و حل اختلافات ملکی لازم است حدود اربعه ملک یا اراضیشان را بر روی زمین میخ کوبی و تثبیت نمایند.

برای اخذ سند تک برگ نیز لازم است پیاده سازی و میخ کوبی حدود اربعه ملک بر روی زمین انجام شود. انجام میخکوبی برای تثبیت حدود اربعه ملک را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. تا به صورت اصولی انجام شود.

انجام میخ کوبی حدود اربعه ملک بر روی زمین در صورتی که مختصات یو تی ام کنج ها معلوم باشد. کارشناس در چند ساعت میخکوبی را انجام خواهد داد. اما معمولا املاک حدود اربعه معلومی ندارد و مختصات یو تی ام کنج ها نیز مشخص نمی باشد. در نتیجه ابتدا لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. جانمایی پلاک ثبتی عملیاتی است که با استفاده از مدارک موجود و ثبتی انجام می شود. در واقع کارشناس با جمع آوری و استخراج مدارک ثبتی سعی می کند تا به حدود ثبتی ملک پی ببرد و سپس با جانمایی آن روی زمین حدود اربعه ملک مشخص می شود و امکان برداشت مختصات یو تی ام با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه که دقت بالایی دارد ممکن می شود و سپس چهار گوشه ملک میخکوبی می شود.

پیاده سازی حدود اربعه ملک

پیاده سازی حدود اربعه ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما