مراحل تهیه نقشه در نقشه برداری

مراحل تهیه نقشه در نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام نقشه ای با دقت بالا است. که در آن موقعیت ملک، ابعاد و مساحت ملک با دقت سانتی متری و همچنین مختصات یو تی ام گوشه های ملک معلوم می گردد. نقشه یو تی ام توسط فرد با صلاحیتی همچون کارشناس رسمی دادگستری قابل تهیه است. تا در نتیجه این نقشه با بالاترین دقت و کمترین زمان ممکن به دست آید. این متخصص با استفاده از روش های تخصصی تهیه نقشه یو تی ام را انجام خواهد داد.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

ممکن است فردی قصد اخذ سند تک برگ را داشته باشند. در نتیجه برای اخذ این سند از اداره ثبت اسناد لازم است اطلاعات فنی ملک با دقت بالا حاصل شود. در نتیجه تهیه نقشه یو تی ام ضروری می باشد.

مراحل تهیه نقشه یو تی ام به این شرح است. که ابتدا برداشت زمینی و نقشه برداری از زمین انجام می شود. و سپس ترسیم دفتری نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است به یک فرد دارای صلاحیت و متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است. که قادر است با دقت بالا این نقشه را تهیه نماید. برای تهیه این نقشه مراحلی طی می شود. در واقع برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا نقشه برداری از ملک انجام می شود.

کارشناس برای انجام نقشه برداری از ملک از جی پی اس دو یا سه فرکانسه بهره خواهد برد در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام میشود و مختصات یو تی ام کنج ها حاصل میشود سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود و نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا میشود تا قابل ارائه به اداره و سازمانی باشند که تهیه این نقشه را از مالکین در خواست نموده است.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما