نقشه یو تی ام اصلاح سند

نقشه یو تی ام اصلاح سند

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام اصلاح سند تک برگ در اسنادی که مساحت و اندازه ها با اندازه های واقعی ملک همخوانی ندارد. و این ابعاد و اندازه ها نیاز به بررسی دارد مورد استفاده قرار می گیرد. که در صورت همخوانی نداشتن اندازه های مساحت سند با مساحت ملک با تهیه نقشه یو تی ام از ملک و تطبیق آن با ابعاد و اندازه های مندرج در سند اختلاف مشخص می شود. مالک می تواند برای اصلاح سند تک برگ خود و صدور مجدد سند با ابعاد و اندازه ها و مساحت درست اقدام کند.

نقشه یو تی ام اصلاح سند و اخذ سند تک برگ

سند تک برگ یک نوع سند سیستمی است.برای صدور این سند باید حتما نقشه یو تی ام از ملک تهیه شود. تا با ثبت این نقشه در سیستم کاداستر کشور سند تک برگ برای ملک صادر شود. دفاتر خدمات با عدم در نظر گرفتن زوایای ملک اقدام به برداشت فقط اندازه های ملک کرده که در این صورت مشکل در مساحت ملک پیش می آید. مساحت واقعی ملک تایید نمی شود. در این صورت مالک باید نسبت به اصلاح سند تک برگ خود اقدام کند.

برای این کار و تهیه نقشه یو تی ام از ملک باید با استفاده از تجهیزات نقشه برداری در محل ملک مختصات های گوشه ها و شکستگی های ملک برداشت می شود. بعد از برداشت دقیق ترسیم نقشه وضع موجود ملک انجام و با اندازه های سند تطبیق داده می شود. که در نهایت یک نقشه یو تی ام دو خطی از ملک به دست می آید. که تفاوت در اندازه ها و مساحت را نمایش می دهد. با چاپ این نقشه و مهر و امضا کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می توان برای درخواست اصلاح سند تک برگ برای ملک خود اقدام کرده. و سند تک برگ با اندازه ها و مساحت دقیق را تهیه کنید.

نقشه یو تی ام اصلاح سند و اخذ سند تک برگ

نقشه یو تی ام اصلاح سند و اخذ سند تک برگ

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما