هزینه کارشناس دادگستری برای ارزیابی ملک

هزینه کارشناس دادگستری برای ارزیابی ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ارزیابی ملک به جهت انجام معامله مطمئن ملک، تقسیم ارثیه، اثبات تمکن مالی برای اداره مهاجرت و .. لازم است انجام شود. برای انجام ارزیابی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. هزینه انجام ارزیابی ملک بر طبق تعرفه معلوم می شود. و با توجه به عواملی از جمله مساحت و ابعاد انجام می شود.

انجام ارزیابی برای تعیین قیمت ملک

ممکن است افراد قصد انجام معامله ملک را داشته باشند در نتیجه برای بالا بردن اطمینان  معامله بهتر است برآورد قیمت ملک توسط کارشناس انجام شود و ارزیابی ملک انجام گیرد.

هزینه ارزیابی ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر آورد می شود. این متخصص ارزیابی ملک را با توجه به مواردی انجام خواهد داد در واقع کارشناس با توجه به ابعاد و مساحت ملک، دسترسی به ملک، امکانات ملک، تعداد پارکینگ و .. در نتیجه ارزیابی ملک انجام می شود. از آنجایی که قیمت ملک به ابعاد و مساحت ملک بستگی دارد در نتیجه لازم است این اطلاعات با دقت بالا معلوم باشد. اگر  سند ملک تک برگ باشد در نتیجه این اطلاعات با دقت بالا معلوم است اما ممکن است سند ملک قدیمی باشد و از آنجایی که در سند قدیمی اطلاعات فنی ملک درج نشده است و مساحت و ابعاد ملک مشخص نمی باشد در نتیجه لازم است این اطلاعات با دقت بالا به دست آید بنابراین کارشناس نقشه یو تی ام را تهیه خواهد کرد.

برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و مختصات یو تی ام کنج ها و شکستگی ها برداشت می شود در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و اطلاعات فنی ملک معلوم می شود. در نتیجه ارزیابی ملک انجام می شود و قیمت واقعی ملک معلوم می شود.

انجام ارزیابی برای تعیین قیمت ملک

انجام ارزیابی برای تعیین قیمت ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما