نقشه برداری زمین با دوربین

نقشه برداری زمین با دوربین

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

امروزه نقشه یو تی ام به عنوان مدرکی در خواست می شود. در واقع اداره ثبت اسناد شهرداری، اداره منابع طبیعی، جهاد کشاورزی ممکن است این نقشه را در خواست نمایند. برای انجام نقشه برداری زمین با دوربین لازم است به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه این نقشه با دقت بالا حاصل شود.

تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا

یو تی ام UTM مختصات جهانی می باشد و به معنی موقعیت دقیق بر روی کره زمین می باشد. با تهیه نقشه یو تی ام برای ملک موقعیت منحصر به فرد ملک حاصل می شود. ادارات و سازمان های مختلفی ممکن است تهیه نقشه یو تی ام را در خواست نمایند. یکی از اداراتی که تهیه نقشه یو تی ام را با دقت بالا در خواست میکند اداره ثبت اسناد برای صدور سند تک برگ می باشد.

در واقع اسناد تک برگ امروزی دقت بالایی دارد. و در نتیجه به جهت تبدیل سند قدیمی ملک به سند تک برگ لازم است نقشه یو تی ام تهیه شود. تا در نتیجه اطلاعات فنی ملک حاصل شود و آماده درج در سند تک برگ گردد.

برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است نقشه برداری زمین با دوربین توتال استیشن انجام شود در واقع برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا از دوربین توتال استیشن و یا جی پی اس دو فرکانسه استفاده میشود و برداشت زمینی انجام میگیرد در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام میشود.

این نقشه حتما باید توسط افراد متخصص تهیه و مهر و امضا شود و فقط در این صورت نقشه تهیه شده مورد پذیرش قرار می گیرد کارشناس رسمی دادگستری رشته نقشه برداری و امور ثبتی یکی از همین متخصصین است که می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید این متخصص در یکی از روش ها برای تهیه نقشه یو تی ام نقشه برداری زمین را با دوربین توتال استیشن انجام خواهد داد.

تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا

تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما