تفسیر عکس هوایی با استریوسکوپ

تفسیر عکس هوایی با استریوسکوپ

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفسیر و بررسی عکس هوایی روندی است. که برای بررسی و تجزیه و تحلیل تصاویر اخذ شده از زمین انجام می شود. تا در نتیجه عوارش سطح زمین شناسایی شود. و ارتباط آن ها با یکدیگر معلوم گردد. از تفسیر عکس هوایی برای حل اختلافات ملکی استفاده می شود.

برای انجام تفسیر عکس هوایی از روش های تخصصی استفاده می شود. تا در نتیجه اطلاعات از عکس هوایی حاصل شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی لازم است. به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تفسیر و بررسی عکس هوایی

تفسیر عکس هوایی از گذشته تا امروزه برای حل اختلافات، جانمایی ملک ، تعیین حدود اراضی، تهیه نقشه و .. کاربرد داشته است. در واقع تفسیر عکس هوایی به کاربردن روش هایی است. که به منظور تشخیص و تعیین حدود عوارض مختلف از روی عکس هوایی انجام می شود.

عکسبرداری هوایی امروزه به صورت دیجیتال و آنالوگ انجام می شود. در کشور ما عکسبرداری توسط سازمان نقشه برداری یا سازمان جغرافیا انجام می شود. این سازمان ها عکس هوایی را با دقت بالا به صورت قائم از سطح زمین اخذ می کنند.

از جمله مواقعی که لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. زمانی است که اختلافات ملکی به وجود بیاید. در نتیجه برای حل اختلافات لازم است. تامین دلیلی با انجام تفسیر عکس هوایی تهیه شود.

انجام تفسیر عکس هوایی با استریوسکوپ انجام می شود. و توسط یک متخصص با تجربه قابل انجام است. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است. که میتواند به خوبی از عهده انجام تفسیر عکس هوایی بر بیاید.

برای انجام تفسیر عکس هوایی از تجهیزات و نرم افزار های دقیقی استفاده می شود. کارشناس برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده خواهد کرد. و در نتیجه با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی انجام می شود. در نتیجه اطلاعات لازم از عکس هوایی استخراج می شود.

تفسیر و بررسی عکس هوایی

تفسیر و بررسی عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما