کتاب تفسیر عکس های هوایی

کتاب تفسیر عکس های هوایی

تفسیر عکس هوایی برای انجام جانمایی ملک، بررسی سابقه احیا، تهیه تامین دلیل، اثبات وجود یا عدم وجود بنا، بررسی موات یا غیر موات بودن اراضی و .. کاربرد دارد. انجام تفسیر عکس هوایی با استفاده از تجهیزات دقیق و روش های تخصصی انجام می گیرد. انجام تفسیر عکس هوایی را میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. این متخصص برای انجام تفسیر عکس هوایی از روش های تخصصی بهره خواهد برد.

تفسیر عکس هوایی

برخی افراد به دلیل مشخص نبودن حدودشان ممکن است به اختلافاتی بر بخورند. معمولا اراضی کشاورزی دچار این مشکل می شوند. زیرا این اراضی مساحت بزرگی دارند. و معمولا مرز مشخصی ندارند. بنابراین این اختلافات به دادگاه کشیده می شود. تا با مشخص شدن حدود اراضی مجاور یکدیگر این اختلافات حل شود. برای حل اختلافات باید مدارکی فراهم شود. و به عنوان تامین دلیل ارائه داد که نشان دهنده حدود اربعه حقیقی اراضی باشد. بنابراین انجام تفسیر عکس هوایی ضروری خواهد بود. تا حدود اربعه قدیمی ملک تشخیص داده شود.

در نتیجه تفسیر عکس هوایی را میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. تا تامین دلیلی جهت ارائه به مراجع قضایی محیا شود.

این کارشناس ابتدا عکس های هوایی مربوط به ملک را تهیه خواهد کرد. و سپس با استفاده از تجهیزات دقیق و مخصوصی تفسیر این عکس ها را انجام می دهد. و در نهایت با تشخیص حدود ملک، آن را روی زمین جانمایی و نشانه گذاری خواهد کرد. سپس نقشه یو تی ام از ملک نیز تهیه می گردد. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده میشود. و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود. این نقشه قابل ارائه به مراجع قضایی به عنوان تامین دلیل خواهد بود.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما