استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی

استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورت مفقود شدن سند رسمی ملک لازم است استعلام پلاک ثبتی ملک انجام شود. تا بتوان برای ملک سند مجدد اخذ نمود. برای انجام استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود

جانمایی پلاک ثبتی

در صورت نا معلوم بودن حدود اربعه ملک و یا آدرس ملک لازم است اقداماتی انجام شود. برای مشخص نمودن این اطلاعات می بایست جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ابتدا اسناد و مدارک قدیمی ملک جمع آوری می شود. و در ادامه از بانک اطلاعات ثبتی نقشه ثبتی ملک استخراج می شود. و با جانمایی آن بر روی زمین حدود ثبتی ملک مشخص می شود. در ادامه نقشه برداری از ملک انجام می شود. با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه مختصات یو تی ام کنج ها و شکستگی ها برداشت می گردد. و در ادامه ترسیم دفتری نقشه یو تی ام انجام می گیرد.

همچنین ممکن است سند ملک مفقود شده باشد و یا از بین رفته باشد. در نتیجه به جهت اخذ سند رسمی برای ملک لازم است اقدام نمود. و اخذ سند رسمی برای ملک با انجام استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک ممکن می باشد. برای انجام این استعلام مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ضروری می باشد. این متخصص ابتدا نقشه یو تی ام را تهیه خواهد کرد. و برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت می شود.

در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و در ادامه با توجه به موقعیت ملک استعلام گرفته می شود و در نتیجه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود و پلاک اصلی و فرعی ملک معلوم می شود و سند رسمی برای ملک صادر می شود.

جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما