نحوه میخ کوبی زمین

نحوه میخ کوبی زمین

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

یکی از مواقعی که پیاده سازی و میخ کوبی زمین انجام شود. زمانی است که اشخاص قصد ساخت و ساز در ملک خود را داشته باشند. در نتیجه لازم است حدود اربعه ملک بر روی زمین تثبیت گردد. برای انجام میخ کوبی زمین می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا به صورت اصولی انجام شود. در صورتی که انجام میخ کوبی زمین به اشخاص غیر متخصص سپرده شود. در نتیجه بعد از انجام ساخت و ساز ملک ممکن است اشخاص ملزم به تهیه نقشه کادر و بلوکی گردد.

انجام میخ کوبی زمین

میخ کوبی چهار گوشه ملک بیشتر به دلیل مشخص شدن حدود ملک روی زمین و جلوگیری از تجاوز به حدود ملک انجام می شود. انجام میخ کوبی چهار گوشه ملک قبل از انجام ساخت و ساز ملک و همچنین به جهت اخذ سند تک برگ برای ملک انجام می شود.

بهتر است برای اینکه میخکوبی چهارگوشه ملک به صورت اصولی انجام شود. به یک کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا این کار با دقت بالا انجام شود تا ملک در جای حقیقی و ثبتی خود تثبیت شود. و به حدود و قطعات مجاور تجاور نشود و در نتیجه در آینده مشکلات حقوقی برای مالکین املاک به وجود نیاید.

کارشناس به جهت انجام این عملیات در صورت مشخص بودن حدود اربعه نقشه یو تی ام را تهیه می کند و در صورتی که حدود اربعه ثبتی مشخص نباشد نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی باید تهیه گردد تا با مشخص شدن حدود ثبتی مختصات یو تی ام قابل برداشت باشد و سپس میخکوبی و دیوارکشی انجام می شود. همچنین ممکن است مالک مختصات یو تی ام کنج ها را در اختیار داشته باشد در نتیجه انجام میخ کوبی در این حالت به راحتی در چند ساعت انجام می شود.

انجام میخ کوبی زمین

انجام میخ کوبی زمین

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما