نحوه محاسبه قیمت کارشناسی ملک

نحوه محاسبه قیمت کارشناسی ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ارزیابی ملک به دلایل مختلف از جمله معامله ملک و تقسیم ارثیه لازم است انجام شود. تا در نتیجه قیمت واقعی ملک بر آورد شود. یکسری از عوامل برای ارزیابی ملک تاثیر گذار است. عواملی مثل نرخ بهره، جمعیت، نشانی ملک، امکانات ملک، دسترسی ملک، هزینه نگهداری ملک، مساحت و ابعاد ملک، مصالح به کار رفته در بنا و .. روی هزینه برآورد شده تاثیر گذار خواهد بود.

برای انجام ارزیابی ملک می توان به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند. ارزیابی ملک را به جهت تعیین قیمت واقعی ملک انجام دهد.

انجام ارزیابی ملک کارشناس رسمی

به جهت انجام معامله ملک بین خریدار و فروشنده، برای اخذ وام از بانک به جهت اثبات تمکن مالی و همچنین برای انجام امور مهاجرتی لازم است ارزیابی ملک انجام شود.

بنابراین در مواقع مختلفی ممکن است مالک احتیاج پیدا کند. که ارزیابی ملک را با مراجعه به یک کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی به انجام برساند. و قیمت واقعی ملک را بر آورد نماید. برای مثال ممکن است که فردی بخواهد یک وام از بانک دریافت کند. که در این مواقع بانک مالک را ملزم به ارزیابی ملک خواهد کرد. تا قیمت ملک به صورت کارشناسی به دست بیاید. البته در این مواقع بانک به صورت مستقیم از کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ارزیابی ملک را در خواست خواهد کرد.

برای انجام ارزیابی ملک عوامل مختلفی در نظر گرفته می شود. یکی از عوامل تاثیر گذار بر تعیین قیمت گذاری ملک مساحت و ابعاد دقیق ملک می باشد. بنابراین در صورتی که سند ملک قدیمی باشد و تک برگ نباشد. در نتیجه لازم است این اطلاعات با دقت بالا معلوم گردد و نقشه یو تی ام تهیه شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود در ادامه ارزیابی ملک انجام می شود.

انجام ارزیابی ملک کارشناس رسمی

انجام ارزیابی ملک کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما