جی پی اس زمین کشاورزی

جی پی اس زمین کشاورزی

نقشه یو تی ام اراضی نقشه ای با دقت بالا است که اطلاعاتی همانند موقعیت ملک، ابعاد  و مساحت اراضی را معلوم می کند این نقشه از جانب ادارات و سازمان های گوناگون در خواست می گردد.

جهت تهیه نقشه یو تی ام لازم است به فردی متخصص مراجعه گردد. در واقع افرادی هستند که این نقشه را با قیمت های پایین تهیه می کنند. اما این افراد از آنجایی که از تجهیزات با دقت پایین استفاده می کنند. در نتیجه نقشه یو تی ام با دقت پایین تهیه می گردد. افراد غیر متخصص برای اینکه این نقشه را تهیه نماید از تجهیزاتی همانند جی پی اس دستی استفاده خواهد کرد. جی پی اس دستی دقت پایینی دارد و در نتیجه باعث می شود. نقشه تهیه شده با دقت پایین حاصل شود این نقشه تهیه شده از جانب بسیاری از ادارات و سازمان ها مورد قبول قرار نخواهد گرفت. تهیه این نقشه را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. این متخصص برای تهیه این نقشه از جی پی اس زمین کشاورزی استفاده خواهد کرد و برداشت از کنج ها و شکستگی های اراضی انجام خواهد داد. در نتیجه نقشه تهیه شده توسط این متخصص دقت بالایی خواهد داشت.

جی پی اس

سامانه موقعیت یابی جهانی می باشد. این سامانه از 24 ماهواره که زمین را دور می زنند و در هر مدار 4 ماهواره قرار دارد. با استفاده از جی پی اس برداشت مختصات نقاط از روی زمین وجود خواهد داشت. در واقع از جی پی اس به جهت تهیه نقشه یو تی ام استفاده می شود. جی پی اس انواع مختلفی دارد و از جمله آن ها جی پی اس دستی، دو فرکانسه و سه فرکانسه می باشد.

تفاوت جی پی اس تک فرکانسه و دو فرکانسه

جی پی اس ها کاربرد های بسیاری دارند و از آن به جهت نقشه برداری استفاده می شود. این جی پی اس ها تفاوت هایی باهم دارند و تنها یک فرد متخصص می تواند. این نقشه را با دقت بالا به کمک گیرنده مناسب انجام دهد. از تفاوت های مهم گیرنده های جی پی اس دقت و راندمان عملکرد می باشد.

بررسی دقت در گیرنده تک فرکانس و دو فرکانس: در واقع جی پی اس دو فرکانسه دقت بالایی در برداشت نقاط دارد. این جی پی اس مناسب برداشت و تهیه نقشه یو تی ام می باشد. زیرا نقشه یو تی ام با دقت بالا مدنظر ادارات و سازمان ها می باشد. در واقع جی پی اس دو فرکانسه دقت سانتی متری در برداشت زمینی دارد. و در نتیجه تهیه نقشه یو تی ام با استفاده از این جی پی اس کیفیت بالایی خواهد داشت.

بررسی راندمان در گیرنده های تک و دو فرکانسه: به طور کلی سرعت عملکرد این گیرنده ها متفاوت می باشد. در واقع سرعت عملکرد جی پی اس دو فرکانسه بسیار بالا می باشد. و در زمان کوتاه تری برداشت زمینی انجام می شود. در واقع برای استفاده از جی پی اس تک فرکانسه لازم است 20 دقیقه منتظر ماند تا جی پی اس در نقطه مستقر شود. همین امر وقت گیر می باشد.

تهیه نقشه یو تی ام را به چه کسی بسپاریم؟

نقشه یو تی ام با دقت بالا مد نظر ادارات و سازمان های مختلف می باشد. در نتیجه لازم است این نقشه با دقت بالا توسط یک فرد متخصص تهیه شود. تا مورد قبول قرار بگیرد و دوباره مجبور نشوید که این نقشه را مجددا تهیه نمایید. برخی از افراد برای تهیه این نقشه به اشخاص غیر متخصص مراجعه می کنند و همین امر باعث می شود. که این نقشه با دقت پایین حاصل شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام از تجهیزات دقیق استفاده خواهد کرد. در نتیجه برداشت زمینی با دقت بالا انجام می شود. نقشه تهیه شده با مهر و امضای این متخصص معتبر می باشد.

جی پی اس زمین کشاورزی

تهیه نقشه یو تی ام اراضی با جی پی اس

نقشه یو تی ام از اراضی زراعی به جهت ارائه به اداره منابع طبیعی و اداره ثبت اسناد کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.

برای تهیه نقشه یو تی ام اراضی لازم است به فردی همانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد و برداشت زمینی را با دقت بالا انجام خواهد داد. در ادامه با اتمام برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود.

نکته قابل توجه در تهیه نقشه یوتی ام اراضی زراعی این است که اراضی کشاورزی مساحت بالا و حدود نا معلومی دارند. در نتیجه لازم است ابتدا حدود اراضی با انجام جانمایی پلاک ثبتی معلوم شود. در ادامه بعد از معلوم شدن این حدود سپس تهیه نقشه یو تی ام انجام می گیرد.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی ملی

اراضی ملی به زمینی گفته می شود که سابقه احیا در آن وجود ندارد. و زمین شکل طبیعی خود را حفظ نموده است. در نتیجه ممکن است مالکین اراضی به این رای معترض باشند. برای اعتراض لازم است به مراجع قضایی مراجع شود. در واقع با ملی اعلام شدن اراضی در ادامه لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود. و مدارکی از جمله نقشه یو تی ام به مراجع قضایی ارائه شود. در واقع با ارائه این مدارک به عنوان تامین دلیل در نتیجه اختلافات ملکی حل می شود. و مالکین می توانند اراضی خود را حفظ نمایند.

برای تهیه نقشه یوتی ام اراضی از جی پی اس زمین کشاورزی استفاده می شود. به جهت تهیه این نقشه ابتدا برداشت زمینی انجام می شود. در ادامه با اتمام برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه به همراه گزارش تفسیر عکس هوایی قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود. در واقع این گزارش نشان دهنده سابقه احیا در اراضی می باشد. تهیه این نقشه و گزارش تفسیر عکس هوایی را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی ملی

تهیه نقشه یو تی ام اراضی ملی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما