نمونه نقشه تفکیکی زمین

نمونه نقشه تفکیکی زمین

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای تقسیم اراضی به قطعات کوچک تر لازم است تفکیک اراضی انجام شود. برای انجام تفکیک زمین ابتدا لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. تا ابعاد و مساحت دقیق ملک حاصل شود. و در ادامه نقشه یو تی ام به نقشه تفکیک زمین تبدیل می شود. برای تهیه نقشه تفکیکی زمین می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه این نقشه با کیفیت بالا حاصل شود.

تهیه نقشه تفکیک زمین

تفکیک اراضی به معنای جدا سازی زمین به قطعات کوچک تر می باشد. این عملیات برای اراضی مشاعی و غیر مشاعی قابل انجام است. در واقع ممکن است فردی قصد تقسیم اراضی خود را به قطعات کوچک تر را داشته باشد. در نتیجه درخواست تفکیک زمین به اداره ثبت اسناد انجام می شود.

برای تهیه نقشه تفکیک زمین می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه نقشه تفکیک زمین مورد قبول اداره ثبت اسناد قرار بگیرد.

برای تفکیک اراضی ابتدا می بایست مساحت و ابعاد دقیق زمین برآورد گردد. بنابراین می بایست نقشه یو تی ام از اراضی تهیه گردد. کارشناس با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. و مختصات یو تی ام کنج ها را برداشت خواهد کرد. سپس ترسیم نقشه یو تی ام بر طبق اطلاعات به دست آمده انجام می گیرد. سپس با به دست آمدن ابعاد و مساحت وضع موجود طرح تفکیک بر روی نقشه ترسیم می گردد با جانمایی نقشه تفکیکی بر روی زمین حدود قطعات تفکیکی معلوم می شود و در ادامه حدود قطعات بر روی زمین نشانه گذاری می شود و تثبیت و دیوارکشی هر قطعه بر روی زمین انجام می شود و امکان اخذ سند تک برگ برای هر قطعه وجود خواهد داشت.

تهیه نقشه تفکیک زمین

تهیه نقشه تفکیک زمین

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما