نقشه تفکیکی آپارتمان

نقشه تفکیکی آپارتمان

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به طور کلی تفکیک آپارتمان به معنی جدا و مستقل سازی هر واحد از آپارتمان می باشد. و این عملیات با اتمام ساخت آپارتمان انجام می شود. همچنین تهیه نقشه پیش تفکیک آپارتمان به جهت انجام معامله پیش فروش با اطمینان بالا انجام می شود.

تهیه نقشه تفکیک آپارتمان از عهده یک فرد متخصص بر می آید. این متخصص همان کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. برای تهیه این نقشه ابتدا برداشت دقیق از واحد های آپارتمانی و متر کشی آن انجام می شود.

تهیه نقشه تفکیک آپارتمان

تفکیک آپارتمان انجام می شود تا در نتیجه مساحت و متراژ دقیق هر یک از قسمت های آپارتمان معلوم شود. و در نتیجه امکان اخذ سند تک برگ برای هر واحد وجود خواهد داشت. همچنین این عملیات پیش از اتمام ساخت آپارتمان نیز کاربرد دارد و در صورتی که افراد قصد پیش خرید واحد های آپارتمانی را داشته باشند در نتیجه لازم است پیش تفکیک آپارتمان برای تعیین مساحت دقیق هر واحد انجام شود و معامله با اطمینان بالا انجام شود.

برای تهیه نقشه تفکیک آپارتمان در ابتدا لازم است تمامی قسمت های آپارتمان با دقت بالا برداشت گردد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی برای انجام عملیات پیش تفکیک آپارتمان با استفاده از تجهیزات دقیق و تخصصی موجود برداشت خود را از تمامی بخش ها انجام خواهد داد وی ابتدا با استفاده از دوربین توتال استیشن تمامی بخش هایی اختصاصی و مشاعی را برداشت خواهد کرد و سپس با استفاده از متر لیزری قسمت هایی که برداشت آن با دوربین ممکن نیست با استفاده از متر لیزری برداشت خواهد شد. سپس ترسیم نقشه پیش تفکیک آپارتمان با استفاده از نرم افزار انجام می شود و مساحت هر قسمت نیز برآورد می شود و در نقشه درج خواهد شد. در نتیجه طرفین معامله می توانند با اطمینان بالا معامله واحدهای آپارتمانی را انجام دهند و در نتیجه از انجام معامله متضرر نخواهند شد.

تهیه نقشه تفکیک آپارتمان

تهیه نقشه تفکیک آپارتمان

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما