انجام نقشه برداری تفکیک آپارتمان توسط مهندس عضو نظام مهندسی

انجام نقشه برداری تفکیک آپارتمان توسط مهندس عضو نظام مهندسی

گاهی ممکن است مالکی قبل از پایان ساخت و ساز آپارتمان خود بخواهد تعدادی از واحدها را پیش فروش کند. در این صورت چون آپارتمان هنوز تکمیل نشده است و مساحت واحدها به طور دقیق مشخص نمی باشد. این معامله مطمئن نخواهد بود. زیرا ممکن است پس از اینکه آپارتمان تکمیل شد. هنگام صدور سند تک برگ،خریدار متوجه شود. که مساحت درج شده در سند با مساحتی که آن را معامله کرده است،متفاوت باشد. در این صورت اگر مساحت کمتر باشد خریدار دچار ضرر می شود.

انجام نقشه برداری تفکیک آپارتمان توسط مهندس عضو نظام مهندس با دقت بالا

برای جلوگیری از ضرر و زیان در معامله به صورت پیش خرید،خریدار و فروشنده می توانند با هم توافق کنند. که نقشه پیش تفکیک از ملک تهیه شود. تا مساحت دقیق ملک مشخص شود. معامله به صورت مطمئن انجام شود. برای انجام پیش تفکیک با دقت و کیفیت بالا،خریدار و فروشنده می توانند به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کنند.

کارشناس برای انجام این کار با تجهیزات لازم نقشه برداری نقاط مشاعی آپارتمان را برداشت می کند. که از جمله آن راهرو،ستون ها،دیوار ها،آسانسور و…می باشد. نقشه پیش تفکیک از واحد ها را تهیه می کند. سپس نقشه را مهر و امضا می کند. در این صورت با انجام پیش تفکیک برای واحد هایی که پیش فروش می شوند.

معامله با اطمینان انجام می شود. چون مساحت دقیق واحد ها در نقشه پیش تفکیک درج شده است. و هیچکدام از دو طرفین معامله دچار ضرر و زیان نمی شوند. تفکیک آپارتمان پس از اینکه ساخت آن پایان یافت انجام می شود. مساحت دقیق هر واحد توسط کارشناس مشخص می شود. کارشناس مساحت تمام واحد های آپارتمان را اندازه گیری می کند. و این نقشه را به اداره ثبت ارائه می دهد تا برای تمام واحد ها سند تک برگ صادر شود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما