انجام افراز و تفکیک اراضی و تهیه گزارش

انجام افراز و تفکیک اراضی و تهیه گزارش

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

انجام افراز و تفکیک اراضی و تهیه گزارش زمانی لازم است انجام شود. که مالکین ملک مشاعی قصد تقسیم اراضی خود را داشته باشند. در واقع افراز زمانی انجام می شود. که افراد قصد معلوم نمودن سهم خود از ملک مشاعی را داشته باشند. و بخواهند سهم خود را از ملک مشاعی جدا سازی کنند. تفکیک انجام میشود تا در نتیجه اراضی تجزیه و تقسیم شود. برای انجام افراز و تفکیک اراضی لازم است به یک فرد متخصص و با تجربه همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

افراز و تفکیک زمین

افراز و تفکیک اراضی مشاعی یکی از دشوار ترین افراز املاک می باشد. زیرا اختلافات زیادی در آن وجود دارد. در واقع افرادی که مالک ملک مشاعی هستند. برای اینکه بتوانند سهم خود را به فروش برسانند در نتیجه لازم است افراز و تفکیک انجام شود. بعد از انجام افراز و تفکیک اراضی مشاعی لازم است گزارش تقسیم نامه تهیه شود. تا در نتیجه با ارائه این گزارش بتوان برای هر قطعه سندی  مجزا اخذ نمود.

برای انجام افراز و تفکیک اراضی و تهیه گزارش تقسیم نامه لازم است به یک فرد متخصصی مراجعه نمود که بتواند این عملیات را به صورت اصولی انجام دهد و با مهر و امضای خود به گزارش تهیه شده اعتبار دهد کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصص است.

برای انجام افراز و تفکیک لازم است نقشه یو تی ام تهیه میشود تا ابعاد  و مساحت دقیق ملک معلوم شود. با مشخص شدن ابعاد و مساحت ملک در ادامه طرح افراز یا تفکیک بر روی نقشه با دقت بالا ترسیم میشود در ادامه با جانمایی نقشه تهیه شده بر روی زمین حدود قطعات معلوم میشود در ادامه گزارش تقسیم نامه نیز تهیه میشود تا با ارائه این گزارش به اداره ثبت اسناد بتوان برای هر قطعه سندی مجزا اخذ نمود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما