انجام افراز زمین و تهیه نقشه یو تی ام

انجام افراز زمین و تهیه نقشه یو تی ام

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

انجام افراز زمین و تهیه نقشه یو تی ام بر اساس قوانینی قابل انجام می باشد. به درخواست افراز در دادگاه و یا اداره ثبت پیگیری می شود. در واقع ممکن است مالکین ملک مشاعی برای انجام افراز راضی باشند. و یا همه مالکین ملک مشاعی راضی نباشند. و با شکایت یکی از شرکای ملک مشاعی افراز به دستور مراجع قضایی انجام شود. بخش عملیاتی افراز را لازم است. به فرد دارای صلاحیتی همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

انجام افراز زمین

افراز عملیاتی می باشد که با انجام آن سهم هر یک از مالکین ملک مشاعی معلوم میشود. و این سهم جداسازی میشود. و سندی مجزا برای آن صادر می شود. افراز تنها برای املاک مشاعی قابل انجام است. و به امور مربوط به افراز از طریق اداره ثبت اسناد یا مراجع قضایی رسیدگی میشود. بنابراین پس از اینکه دستور افراز از طریق اداره ثبت یا مراجع قضایی داده شد. لازم است این عملیات توسط متخصصی انجام شود.

افراز و تفکیک مبحثی تخصصی است و بخش اجرایی آن ها توسط متخصصانی همانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی  قابل انجام است. برای افراز لازم است اول نقشه یو تی ام ملک تهیه گردد. در نتیجه این کارشناس ابتدا با استفاده از جی پی اس دو فرکانسه که دقت بالایی دارد. گوشه های ملک را برداشت می کند. و سپس نقشه یو تی ام را با نرم افزار های دقیق ترسیم می کند.

در ادامه طراحی طرح افراز و جانمایی آن بر روی زمین انجام می شود. در ادامه گزارش تقسیم نامه تهیه می شود. و در این گزارش سهم هر یک از مالکین ملک مشاعی ذکر می شود. در نتیجه امکان اخذ سند تک برگ برای هر یک از قطعات وجود خواهد داشت. و می توان هر قطعه را بر روی زمین تثبیت نمود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما