محاسبه قیمت کارشناسی ملک

محاسبه قیمت کارشناسی ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورتی که فردی قصد مهاجرت را داشته باشد. به جهت اثبات تمکن مالی لازم است ارزیابی ملک انجام شود. همچنین ارزیابی ملک به جهت انجام معامله، تقسیم ملک بین وراث و .. انجام می شود. محاسبه قیمت کارشناسی ملک بر طبق تعرفه محاسبه می شود. و کارسناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند. قیمت واقعی ملک را با توجه به عواملی تعیین کند.

محاسبه قیمت ارزیابی ملک

به دلیل اثبات تمکن مالی لازم است قیمت ملک معلوم شود. و ارزیابی ملک توسط فردی متخصص انجام شود. تا در نتیجه قیمت واقعی ملک حاصل شود. و مورد پذیرش اداراتی همچون بانک و اداره مهاجرت قرار بگیرد.

محاسبه قیمت کارشناسی ملک از عهده فردی مثل کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. و این متخصص با توجه به عواملی در نتیجه قیمت ملک را معلوم خواهد کرد. برای تعیین قیمت ملک پارامتر و عوامل متعددی اثر می گذارد. از جمله مساحت و ابعاد ملک، دسترسی به ملک، عمر بنا، موقعیت مکانی ملک، امکانات ملک مانند تعداد واحد های آپارتمان و تعداد پارکینگ ها آن تاثیر مستقیم روی ارزیابی ملک می گذارد. یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ملک مساحت و ابعاد دقیق ملک می باشد در نتیجه کارشناس اقدام به بر آورد آن خواهد کرد. برای تعیین این اطلاعات تهیه نقشه یو تی ام ضروری خواهد بود.

برای تهیه نقشه یو تی ام از تجهیزات و روش های تخصصی بهره می گیرد. و با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه مختصات یو تی ام کنج ها را برداشت خواهد کرد. در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و اطلاعات فنی ملک به دست می آید. در نتیجه کارشناس با توجه به عواملی همچون مساحت، ابعاد و عوامل دیگر ارزیابی ملک را انجام خواهد داد.

محاسبه قیمت ارزیابی ملک

محاسبه قیمت ارزیابی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما