خرید تصاویر ماهواره ای

خرید تصاویر ماهواره ای

تفسیر و بررسی عکس هوایی کاربرد های زیادی در امور مختلف دارد. از جمله کاربرد های مهم تفسیر و بررسی عکس هوایی تهیه تامین دلیل است . در واقع ممکن است اختلافات ملکی به وجود آید در نتیجه برای حل این اختلافات تفسیر عکس هوایی برای تهیه تامین دلیل ضرورت دارد.

برای مثال ممکن است برخی از اراضی را دولت ملی حساب کند مالک جدید اراضی دولت خواهد بود. اما ممکن است فردی اراضی اش ملی اعام شده است به این رای معترض باشد. در این صورت ابتدا لازم است پرونده قضایی تشکیل داد و سپس لازم است مدارکی جهت ارائه به دادگاه تهیه گردد در صورتی که بتوان سابقه احیا را در اراضی اثبات کرد لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود.

تفسیر عکس هوایی از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. برای انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا تهیه عکس هوایی و خرید تصاویر ماهواره ای انجام می شود. در ادامه با استفاده از استریوسکوپ تفسیر عکس هوایی انجام می شود. با اتمام تفسیر عکس هوایی گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود. و این گزارش مهر وامضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تفسیر عکس هوایی

تفسیر و بررسی عکس هوایی به ارزیابی و تحلیل عوارض موجود در عکس هوایی گفته می شود. در واقع عکس هوایی تمامی عوارض موجود در زمین را به شکل واقعی ثبت می کند. به جهت انجام تفسیر عکس هوایی مراجعه به فردی متخصص ضروری خواهد بود. تا در نتیجه با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوای انجام شود. و اطلاعات از عکس هوایی حاصل شود.

تاریخچه عکسبرداری

در کشور ما برای اولین بار در سال 1334 سازمان جغرافیایی به کمک ارتش آمریکا اقدام به تهیه عکس هوایی با مقیاس 1:55000 کردند. این عکسبرداری به مدت سه سال طول کشید. و در سال 1336 به اتمام رسید.

در ادامه سازمان نقشه برداری از سال 1335 عکسبرداری را از شهر های بزرگ انجام داد. و مقیاس عکس های تهیه شده 1:6500 و 1:12500 بود. دومین عکسبرداری سراسری در کشور از سال 1343 آغاز شد. و تا 1351 ادامه یافت. عکس هوایی اخذ شده در این نوبت مقیاس1:20000 داشت. سومین عکس برداری پوشش دار ایران در دهه 70 انجام شد. و از سال 1372 آغاز شد و تا اوایل 1382 ادامه یافت. آخرین عکس هوایی دهه 70 اخذ شد.

برای انجام تفسیر عکس هوایی چه مشخصه هایی بررسی می شود؟

برای انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی لازم است مشخصه هایی در عکس هوایی مورد بررسی قرار بگیرد. و در نتیجه اطلاعاتی از عکس هوایی حاصل می شود از جمله این مشخصه ها شامل:

  • شکل عارضه: به شناخت عارضه کمک خواهد کرد. در واقع عوارض منظم نشان دهنده دخالت انسانی است.
  • اندازه: اندازه عوارض بر روی عکس هوایی کمک برای تشخیص درست آن خواهد کرد.
  • سایه: ارتفاع، شکل و جهت عوارض را نشان می دهد.
  • موقعیت:عناصر در کنار هم و ارتباط آن ها با محیط اطراف به شناسایی عوارض کمک می کند.
  • زمان: با مشاهده عکس هوایی که در تاریخ های مختلف عکسبرداری شده است. می توان به تغییرات پی برد.

خرید تصاویر ماهواره ای

تفسیر و بررسی عکس هوایی جانمایی ملک

یکی از مواقعی که لازم است برای عکس های هوایی تفسیر و بررسی گردد زمانی است که افراد با یک دیگر به اختلافاتی بر بخورند. در واقع این کاربرد تفسیر عکس هوایی از مهم ترین کاربرد های تفسیر عکس هوایی می باشد.

ممکن است. حدود اربعه و دیوارکشی ملک با مرور زمان و به دلایل مختلف از بین رفته باشد. در این صورت ممکن است همین امر سبب شود. که افرادی که املاکشان مجاور هم قرار گرفته است. با هم بر سر حدود و مرز ها به اختلاف بخورند. در این مواقع دادگاه مرجع تصمیم گیرنده خواهد بود و اختلافات را حل خواهد کرد. اما برای حل این اختلافات باید به یک فرد متخصص مراجعه کرد. تا یکسری مدارک به عنوان تامین دلیل فراهم شود.

در واقع به جهت تهیه تامین دلیل مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ضرورت دارد.

این متخصص برای تهیه تامین دلیل عکس های هوایی را تهیه خواهد کرد. وی بعد از خرید تصاویر ماهواره ای و عکس هوایی اقدامات لازم را برای انجام تفسیر عکس هوایی انجام خواهد داد.

وی برای تفسیر عکس های هوایی با استفاده از استریوسکوپ عکس ها را با دقت و توجه بالا تفسیر خواهد کرد. سپس با تشخیص حدود ملک و جانمایی آن بر روی زمین حدود ملک معلوم می گردد. در ادامه گزارش تفسیر عکس های هوایی و همچنین نقشه یو تی ام تهیه می گردد. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. نقشه تهیه شده و گزارش تفسیر عکس هوایی قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تفسیر عکس هوایی بررسی سابقه احیا

برخی از اختلافات ملکی مربوط به ملی اعلام شدن اراضی می باشد در واقع دولت اراضی که ملی تشخیص دهد. را منابع ملی محسوب می کند. و در نتیجه اراضی متعلق به دولت خواهد شد. اراضی ملی متعلق به دولت است و وظیفه حفظ و نگهداری از اراضی به اداره منابع طبیعی سپرده می شود.

در واقع اراضی ملی بدون سابقه زراعت می باشند و دولت اراضی که ظاهرا بدون استفاده باشند. را ملی محسوب می کند در این بین برخی اراضی که سابقه زراعت دارند. نیز ملی به حساب می آید اما مالکین این املاک می تواند بر این رای اعتراض کنند. و با فراهم کردن مدارکی می توانند اراضی خود را پس بگیرند. یکی از این مدارک تفسیر عکس های هوایی برای بررسی سابقه احیا زمین می باشد.

تفسیر عکس هوایی را تنها فرد متخصص و با تجربه ای مانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی قابل انجام می باشد. این مخصص برای تفسیر عکس های هوایی ابتدا عکس های هوایی پوشش دار را از سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی تهیه خواهد کرد. سپس با استفاده از استریوسکوپ تفسیر عکس های هوایی را انجام می دهد سپس در صورتی که در عکس ها نشانه ای از زراعت مشاهده شود. در این صورت اراضی احیا شده محسوب می شود. تا در انتها گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود. و این گزارش مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود. در نتیجه مالکین اراضی خواهند توانست اراضی خود را حفظ نمایند.

تفسیر عکس هوایی بررسی سابقه احیا

تفسیر عکس هوایی بررسی سابقه احیا

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما