نقشه زمین کشاورزی

نقشه زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

با مراجعه به اداره ثبت اسناد به جهت اخذ سند تک برگ لازم است مدارکی تهیه شود. از جمله این مدارک نقشه یو تی ام می باشد. برای تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه این نقشه در صورت معلوم بودن حدود اربعه ملک از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. در صورت نا معلوم بودن حدود اربعه ملک ابتدا لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی

نقشه یو تی ام زمین کشاورزی تهیه می شود. تا در نتیجه مساحت،  ابعاد و موقعیت دقیق اراضی معلوم شود. این نقشه از جانب اداره منابع طبیعی و یا اداره ثبت اسناد ممکن است در خواست گردد.

برای تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای تهیه این نقشه ابتدا برداشت زمینی انجام می شود و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت میشود. اما معمولا حدود اربعه اراضی بر روی زمین نا معلوم است و بنابراین لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ابتدا اسناد و مدارک قدیمی ملک گرد آوری می شود و با توجه به پلاک ثبتی ملک نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. با جانمایی دقیق نقشه ثبتی ملک بر روی زمین در نتیجه حدود ثبتی ملک معلوم می شود و در نتیجه نقشه برداری از ملک آغاز می شود برای تهیه این نقشه از جی پی اس ددو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود در ادامه نقشه تهیه شده چاپ و مهر وامضا می شود و قابل ارائه به مراجع قضایی و یا اداره ثبت اسناد خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی

تهیه نقشه یو تی ام اراضی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما