پلاک زمین کشاورزی

پلاک زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اراضی زراعی مساحت بالایی دارند و در نتیجه ممکن است حدود اربعه مطمئنی نداشته باشند. به جهت معلوم نمودن حدود اربعه اراضی با دقت بالا بر روی زمین لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. این متخصص به جهت انجام این عملیات تخصصی ابتدا اسناد و مدارک قدیمی و در ادامه نقشه ثبتی را از بانک اطلاعات ثبتی استخراج خواهد کرد. در نتیجه با جانمایی نقشه ثبتی حدود ثبتی ملک معلوم می شود.

جانمایی پلاک ثبتی اراضی زراعی

با معلوم نبودن حدود اربعه اراضی به جهت تهیه نقشه یو تی ام لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک می توان به فردی متخصص مراجعه نمود. که به بانک اطلاعات ثبتی دسترسی دارد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این عملیات را به خوبی انجام دهد.

به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی ابتدا اسناد قدیمی ملک از مالک اخذ می شود. و در ادامه بررسی اسناد قدیمی انجام می شود. و بر طبق اطلاعات حاصل از اسناد و مدارک قدیمی و در نتیجه بر طبق آن نقشه ثبتی از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می گردد. نقشه ثبتی کروکی قدیمی املاک می باشد و کارشناس با توجه به موقعیت ملک حدود اربعه پلاک ثبتی مورد نظر را بر روی نقشه ثبتی تشخیص خواهد داد در ادامه با جانمایی نقشه ثبتی بر روی زمین حدود ثبتی ملک با دقت بالا معلوم می شود.

سپس لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام تهیه شده مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود.

جانمایی پلاک ثبتی اراضی زراعی

جانمایی پلاک ثبتی اراضی زراعی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما