تفسیر عکس هوایی کشاورزی برای منابع طبیعی

تفسیر عکس هوایی کشاورزی برای منابع طبیعی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفسیر عکس هوایی کشاورزی برای منابع طبیعی به منظور تشخیص اراضی کشاورزی از اراضی منابع طبیعی است. که با اثبات این موضوع می توان ملک خود را از اراضی ملی پس گرفت. و برای انجام این کار باید تفسیر عکس هوایی توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و امور ثبتی انجام شود. بر اساس بررسی بر روی عکس های هوایی گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود. و توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مهر و امضا می شود.

تفسیر عکس هوایی برای اراضی غیر موات

زمین های زراعی به دلیل فعالیت های انسانی جزء اموال دولت و اراضی ملی حساب نمی شوند. و این املاک دارای مالک و سند هستند. اما در زمان تعیین اراضی ملی به اشتباه یکسری املاک که در حال زراعت بودند نیز جزء اراضی ملی اعلام شده اند. و در صورتیکه مالک در حال حاضر قصد پس گرفتن زمین را از دولت داشته باشد. باید با اثبات سابقه احیا زمین در زمان تعیین اراضی ملی اینکار را انجام دهد.

برای اثبات این موضوع باید تفسیر عکس هوایی توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی انجام شود. برای تفسیر عکس های هوایی در ابتدا باید عکس های هوایی از طریق سازمان نقشه برداری کشور و یا سازمان جغرافیا نیروهای مسلح با توجه به موقعیت ملک و سال مد نظر تهیه شود. با تهیه عکس های هوایی و تفسیر و بررسی بر روی عکس های هوایی و در صورت وجود عوارض مبنی بر وجود زراعت گزارش تفسیر عکس هوایی یا همان تامین دلیل تهیه شود. توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مهر و امضا می شود. و بدست متقاضی می رسد. تا برای انجام امور قضایی ملک و اثبات ادعای مالکیت اقدام کند.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما