نقشه هوایی پلاک ثبتی

نقشه هوایی پلاک ثبتی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به جهت انجام امور ثبتی ملک و انجام امور حقوقی ملک ممکن است. دستور تهیه نقشه ثبتی داده شود. برای تهیه نقشه ثبتی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی که به بانک اطلاعات ثبتی دسترسی دارد. و تخصص لازم را برای تهیه این نقشه دارد مراجعه نمود.

موارد استفاده از نقشه ثبتی

به جهت اخذ سند تک برگ برای املاکی که حدود اربعه و دیوار کشی نا معلومی دارند. در نتیجه لازم است ابتدا نقشه هوایی پلاک ثبتی تهیه گردد. تا این حدود با دقت بالا معلوم گردد. همچنین نقشه هوایی پلاک ثبتی به جهت تهیه تامین دلیل نیز جهت ارائه به مراجع قضایی کاربرد دارد.

به منظور تهیه نقشه ثبتی می بایست به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه این نقشه با دقت بالا ابتدا برداشت و سپس ترسیم نقشه یو تی ام را انجام خواهد داد.

برای انجام برداشت زمینی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت می شود. در ادامه بعد از اتمام برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. با ترسیم نقشه یو تی ام مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک معلوم می شود. در ادامه اسناد و مدارک قدیمی ملک و اسناد ثبتی ملک گرد آوری می شود و بررسی حدود و مرز های ملک انجام می شود تا در صورتی که مغایرتی وجود داشته باشد بر طرف گردد در ادامه نقشه هوایی از منطقه ای که ملک در آن قرار گرفته است تهیه می شود سپس با جانمایی پلاک ثبتی بر روی نقشه هوایی در نتیجه نقشه هوایی پلاک ثبتی معلوم می شود. در ادامه امور ثبتی ملک با ارائه این نقشه انجام می گیرد.

موارد استفاده از نقشه ثبتی

موارد استفاده از نقشه ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما