تفسیر عکس های هوایی با نرم افزار توسط کارشناس رسمی دادگستری

تفسیر عکس های هوایی با نرم افزار توسط کارشناس رسمی دادگستری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفسیر عکس های هوایی با نرم افزار توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی لازم است. انجام شود تا در نتیجه تامین دلیلی جهت ارائه به مراجع قضایی تهیه شود. یکی از مواقعی که در نهایت لازم است با انجام تفسیر عکس هوایی تامین دلیلی تهیه شود زمانی است. که اراضی ملی اعلام شود.

تفسیر عکس هوایی

امکان دارد دولت برخی از اراضی را موات یا ملی اعلام نماید. اما از آنجایی که دولت از روی ظاهر این اراضی نوع اراضی را اعلام میکند. در نتیجه ممکن است رای دولت اشتباه باشد. مالکین اراضی میتوانند به این رای معترض باشند. و در نتیجه با تهیه تامین دلیل میتوان اراضی را حفط نمود.

برای فراهم کردن مدارک مورد نیاز مراجع قضایی لازم است. به فردی مانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی که صلاحیت کافی برای فراهم کردن این مدارک دارد، مراجعه شود. به منظور انجام تفسیر عکس هوایی در ابتدا عکس هوایی از سازمان نقشه برداری یا سازمان جغرافیایی تهیه میشود. این سازمان ها با استفاده از هواپیما و دوربین مخصوص عکس هوایی را از تمامی کشور اخذ میکنند. در نتیجه کارشناس تفسیر عکس هوایی را با روش برجسته بینی آغاز خواهد کرد این متخصص برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ بهره خواهد برد و در نتیجه تفسیر عکس هوایی انجام میشود و وجود عارضه در عکس هوایی بررسی میشود.

در واقع این متخصص وجود سابقه احیا را در عکس هوایی بررسی خواهد کرد و در صورت پی بردن به آن یک گزارش از تفسیر عکس هوایی تهیه میشود و این گزارش مهر و امضا شده معتبر میشود و در نتیجه با ارائه این نقشه به مراجع قضایی اختلافات به وجود آمده بین دولت و مالکین اراضی زراعی حل میشود در واقع با اثبات سابقه احیا در اراضی معلوم میشود اراضی ملی نیست و از لیست اراضی ملی خارج میشود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما