کارشناس رسمی تفسیر عکس هوایی

کارشناس رسمی تفسیر عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به جهت انجام تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام تفسیر عکس هوایی از روش برجسته بینی استفاده خواهد کرد. و در نتیجه با انجام تفسیر عکس هوایی اطلاعاتی از عکس هوایی حاصل می شود. گزارش تفسیر عکس هوایی تامین دلیلی است که بعد از انجام تفسیر عکس هوایی تهیه می شود. و قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی

برخی از پرونده های حقوقی موجود در مراجع قضایی مربوط به اراضی ملی است. در واقع ممکن است دولت اراضی شخصی افراد را ملی اعلام نماید. و در نتیجه مالکین اراضی به این رای معترض باشند. در نتیجه لازم است تامین دلیلی تهیه شود و به مراجع قضایی ارائه شود.

اراضی ملی اراضی هستند که در آن سابقه احیا وجود ندارد. و زمین به شکل طبیعی باقی مانده است در صورتی که سابقه احیا در اراضی معلوم شود اراضی ملی نخواهد بود. برای بررسی سابقه زراعت در اراضی یک راه وجود دارد و آن هم تفسیر عکس هوایی می باشد. با انجام این عملیات سابقه احیا در اراضی قابل بررسی خواهد بود. برای انجام تفسیر عکس هوایی میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کرد.

برای انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا لازم است عکس هوایی تهیه گردد کارشناس به جهت تهیه عکس هوایی پوشش دار قدیمی به سازمان نقشه برداری و یا سازمان جغرافیا مراجعه خواهد کرد در ادامه تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام می شود کارشناس از استریوسکوپ استفاده خواهد کرد و در نتیجه با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی انجام می شود و در ادامه سابقه احیا در اراضی بررسی می شود سپس گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود و این گزارش مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی

انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما