هزینه تهیه نقشه تفکیک آپارتمان در تهران

هزینه تهیه نقشه تفکیک آپارتمان در تهران

نقشه تفکیک آپارتمان بعد از پایان ساخت و ساز تهیه می شود. تا در نتیجه بتوان سند تک برگ از اداره ثبت اسناد تهیه کرد. همچنین نقشه پیش تفکیک آپارتمان نیز قبل از اخذ پایان کار تهیه می گردد. تا با به دست آمدن مساحت واقعی واحد آپارتمانی بتوان معامله ای مطمئن انجام داد.

هزینه تهیه نقشه تفکیک آپارتمان در تهران طبق تعرفه سازمان نقشه برداری

هزینه انجام تفکیک آپارتمان با توجه به متراژ و مساحت و تعداد واحدهای برداشتی متفاوت است. در نتیجه طبق تعرفه ای که هر ساله از سازمان نقشه برداری کشور ابلاغ می شود ،تعیین می شود. در واقع برخی  افراد واحد های آپارتمانی را قبل از این که پروژه ساخت اتمام یابد و سند تک برگ برای هر واحد صادر شود، معامله می کنند. که به این معامله پیش خرید می گویند و این معامله معمولا با مساحت واقعی واحد آپارتمانی انجام نمی شود. همین امر باعث می شود خریدار و یا فروشنده ضرر کنند.

برای این که خریدار و فروشنده دچار ضرر و زیان نشوند باید معامله با مساحت دقیق واحد آپارتمانی انجام شود. این مساحت در این مرحله از ساخت و ساز با پیش تفکیک آپارتمان به دست می آید. با توجه به قیمت املاک قیمت تهیه نقشه پیش تفکیک آپارتمان واحد مورد معامله بسیار کمتر از ضرری می شود. که امکان دارد افراد از انجام معامله ببینند پس برای اینکه از این معامله ضرر نکنید به عنوان خریدار و یا فروشنده به صورت توافقی به متخصصی مانند کارشناس رسمی دادگستری که در امور پیش تفکیک آپارتمان بسیار با تجربه است مراجعه نمایید.

سپس نقشه پیش تفکیک آپارتمان را ترسیم نماید. سپس با به دست آمدن مساحت و متراژ واحد های آپارتمانی امکان انجام معامله ای مطمئن وجود دارد. و در نتیجه هیچ یک ضرری از این معامله نمی کنند.

هزینه تهیه نقشه تفکیک آپارتمان در تهران طبق تعرفه سازمان نقشه برداری

هزینه تهیه نقشه تفکیک آپارتمان در تهران طبق تعرفه سازمان نقشه برداری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما