هزینه انجام تفکیک اراضی کشاورزی

هزینه انجام تفکیک اراضی کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفکیک اراضی عملیاتی است که انجام می شود. تا اراضی به قطعات کوچک تر تقسیم شود. تفکیک برای اراضی مشاعی و غیر مشاعی قابل انجام است. و به امور تفکیک اراضی اداره ثبت اسناد رسیدگی خواهد کرد. برای انجام تفکیک اراضی کشاورزی میتوان به یک فرد متخصص و با تجربه همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. هزینه انجام تفکیک اراضی کشاورزی طبق تعرفه معلوم می شود. و در نتیجه اراضی کشاورزی با انجام تفکیک به قطعات کوچک تر تقسیم میشود.

تفکیک اراضی کارشناس رسمی دادگستری

ممکن است فردی مالک اراضی کشاورزی باشد. در نتیجه قصد تبدیل اراضی کشاورزی را به باغ داشته باشد. در نتیجه برای انجام تفکیک اراضی می توان اقدام نمود. تا اراضی تقسیم شود. و به قطعات کوچک تر تجزیه گردد. هزینه انجام تفکیک طبق تعرفه معلوم میشود. و در نتیجه برای انجام تفکیک اراضی کشاورزی میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه زمین کشاورزی به صورت اصولی تفکیک گردد.

این متخصص به جهت انجام تفکیک اراضی کشاورزی نقشه یو تی ام را تهیه خواهد کرد. برای تهیه نقشه یو تی ام کارشناس در گوشه ها و شکستگی های اراضی کشاورزی مستقر خواهد شد. در نتیجه برداشت زمینی مختصات یو تی ام را انجام خواهد داد. در ادامه بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود. و با تهیه این نقشه مساحت و ابعاد دقیق وضع موجود ملک معلوم می شود.

در ادامه طرح تفکیک اراضی بر روی نقشه ترسیم میشود سپس نقشه تهیه شده بر روی زمین جانمایی میشود. بعد از انجام تفکیک سپس اراضی کشاورزی تقسیم میشود در نتیجه میتوان برای هر قطعه اقدام اخذ سند تک برگ نمود. برای اخذ سند تک برگ به اداره ثبت اسناد مراجعه میشود و گزارش تقسیم نامه به این اداره ارائه میشود و در نتیجه برای هر قطعه میتوان سند مجزا اخذ نمود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما