سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض شهرداری تهران

 

سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض شهرداری تهران

به طور کلی مالیات و عوارض به جهت اداره بهتر کشور و مسائل شهری امری بدیهی است. اما برخی از افراد درک درستی از پرداخت عوارض ندارند. در نتیجه بدون توجه به این مسئله ساخت و ساز ملک را آغاز می کنند. و در نتیجه از عهده پرداخت عوارض ساختمان بر نمی آیند. و در نتیجه ساختمان نیمه کاره باقی میماند. برای اطلاع از این مسئله و استعلام عوارض شهرداری میتوان به یک فرد آگاه در این مسائل مراجعه نمود. و کارشناس رسمی دادگستری میتواند در این مورد به شما آگاهی دهد. همچنین استعلام عوارض شهرداری را انجام دهد.

منظور از نقشه یو تی ام چیست؟

نقشه یو تی ام در حقیقت نقشه ای است که در مقیاس بزرگ از یک ملک تهیه شده و در آن موقعیت ملک و مجاوران آن با مختصات دقیق و سیستم تصویر یو تی ام معلوم شده است. نقشه یو تی ام تهیه می شود تا در نتیجه موقعیت دقیق هر نقطه بر روی زمین معلوم شود. با تهیه این نقشه همچنین مساحت و ابعاد دقیق ملک نیز معلوم می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این نقشه به مالکین کمک می کند تا بتوانند موقعیت ملک خود را به طور دقیق معلوم نماید. با استفاده از این نقشه همچنین می توان سند مالکیت برای ملک اخذ نمود.

شیوه تهیه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام امروزه از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا مدنظر ادارات است. برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است به فردی متخصص و مجرب مراجعه نمود تا این نقشه با کیفیت بالا تهیه شود. نقشه یو تی ام توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی قابل تهیه می باشد. برای تهیه این نقشه از روش های تخصصی استفاده می شود. کارشناس برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت زمینی انجام می شود. برای برداشت زمینی از تجهیزاتی همچون جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. در ادامه بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. برای ترسیم این نقشه از اتوکد استفاده می شود. در نتیجه ترسیم نقشه با دقت بالا انجام می شود. سپس نقشه یو تی ام چاپ و مهر و امضا شده معتبر می شود.

تهیه نقشه یو تی ام شهرداری

برای اینکه بتوان ساخت و ساز ملک را به صورت قانونی انجام داد لازم است جواز ساخت را از شهرداری اخذ نمود.  با مراجعه به شهرداری ممکن است مدارکی در خواست شود. از جمله این مدارک نقشه یو تی ام دو هزارم و نقشه یو تی ام دو خطی است.

نقشه یو تی ام دو هزارم در خواست می شود تا موقعیت دقیق ملک تعیین شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از شهرداری می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا این نقشه با دقت بالا تهیه شود. به جهت تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام با دقت بالا انجام می شود. و در نهایت بر روی نقشه یک دو هزارم جانمایی می شود.  این نقشه چاپ و مهر و امضا شده معتبر می شود در نتیجه قابل ارائه به شهرداری می باشد.

همچنین در صورتی که وضع موجود با اطلاعات سندی ملک همخوانی نداشته باشد در نتیجه نقشه یو تی ام دو خطی در خواست می شود. این نقشه تهیه می شود تا تفاوت بین این مغایرت آشکار شود.

سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض شهرداری تهران

استعلام عوارض شهرداری

به طور کلی عوارض نوعی مالیات می باشد. که سازمان های مختلف در مقابل خدماتی که ارائه می دهند. از مردم دریافت می کنند. عوارض شهرداری یکی از مهم ترین و همچنین اصلی ترین منبع در آمد شهرداری ها می باشد. مالیات با عوارض مفهوم متفاوتی دارند. در واقع فرق عمده عوارض با مالیات این است که به عنوان جبرای هزینه ها در مقابل خدماتی که ارائه می شود دریافت می گردد. از جمله خدماتی شهرداری ارائه می دهد. ایجاد خیابان و کوچه ها، تسطیح معابر عمومی و مجاری آبها، توسعه معابر و .. می باشد.

تعرفه عوارض یک دستور العمل مشخص می باشد. که طبق ماده 30 آیین نامه مالی شهرداری ها توسط وزارت کشور تهیه و تنظیم می گردد.

تمامی ساختمان ها شامل قانون پرداخت عوارض می باشند. و در صورتی که اشخاص پرداخت عوارض ساختمان را انجام ندهند جریمه می شوند. برای پرداخت عوارض میتوان به سامانه الکترونیکی عوارض شهرداری تهران مراجعه نمود. بهتر است قبل از خرید ملک استعلام عوارض را انجام دهید. تا بعد از خرید ملک متضرر نشوید. برای انجام این استعلام میتوان به یک فرد با تجربه و قابل اعتماد مراجعه نمود. تا این استعلام به خوبی انجام شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی میتواند این استعلام را انجام دهد.

امروزه تعرفه تهیه نقشه یو تی ام را سازمان نقشه برداری تعیین نموده است. در واقع تعرفه تهیه نقشه یو تی ام با توجه به عواملی از جمله کاربری ملک، مساحت ملک، تعداد نقاط برداشتی و .. تعیین می شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام به چه کسی مراجعه نماییم؟

به جهت تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا مراجعه به فردی متخصص ضروری می باشد تا در نتیجه نقشه یو تی ام با دقت بالا تهیه شود.

برخی از افراد گمان می کنند با مراجعه به اشخاص غیر متخصص می توانند نقشه یو تی ام را تهیه نمایند. افراد غیر متخصص برای تهیه نقشه یو تی ام از تجهیزات دقیقی استفاده نمی کنند. در نتیجه با دقت پایین نقشه یو تی ام تهیه می شود و کارایی نخواهد داشت.

برای تهیه این نقشه همچنین برخی از افراد با استفاده از اپلیکیشن های موبایل اقدام به تهیه نقشه یو تی ام می کنند. اما این روش نیز کارایی ندارد و باعث تهیه نقشه یو تی ام با دقت پایین می شود. نقشه برداری املاک توسط نقشه بردار مجرب ممکن می باشد. در نتیجه برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت زمینی با دقت بالا و ترسیم دقیق نقشه یو تی ام انجام می شود.

نقشه برداری املاک توسط نقشه بردار مجرب

منظور از نقشه برداری همان مفهوم X،Y،Z که با استفاده از سیستم هایی همچون اتوکد، آرک جی آی اس است که در تمام دنیا مفهوم یکسانی دارد. این نقشه برداری در زمینه های مختلف استفاده دارد از جمله هوایی، زمینی، زیر زمینی، جنگی و .. می باشد.

یکی از این استفاده ها نقشه برداری املاک است که امروزه با افزایش قیمت املاک مورد توجه است. از نقشه برداری ملکی برای گرفتن سند برای ملکها استفاده می شود. معمولا این املاک به صورت های مختلف هستند. از مورد توجه ترین این نوع از نقشه برداری همان ایجاد سند های تک برگی برای املاک دارای اعیان است. که سند های قدیمی دارند یا تازه ساخته و در خواست سند برای هر واحد را می خواهند.

کارشناسان ما با 20 سال سابقه کار در این زمینه و به روز ترین ابزار این کار را با نهایت دقت برای شما انجام می دهند. در این مورد تیم نقشه برداری با ابزار های نقشه برداری در محل حاضر می شوند. و بعد از انجام یکسری مراحل در قسمت نقشه یو تی ام آمده است. در نرم افزار اتوکد نقشه را رسم کرده است. و در نقشه 2000 نقشه ملک را ثبت می کنند. بعد از مراجع ذی صلاح به سازمان ثبت اسناد رفته و سند تک برگی آن صادر می شود. و در سازمان ثبت بایگانی می شود. از جمله ابزار برای نقشه برداری املاک می توان دوربین هایی با دقت بالا لایکا و رفلکتور و متر یا متر لیزری و جی پی اس هایی با دقت بالا را نام برد. و در نهابت با نقشه حتما مهر شده توسط کارشناس رسمی دادگستری باشد تا در ادارات دولتی مورد اعتبار باشد.

نقشه برداری املاک توسط نقشه بردار مجرب

نقشه برداری املاک توسط نقشه بردار مجرب

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما