تفسیر عکس هوایی کشاورزی

تفسیر عکس هوایی کشاورزی

منظور از تفسیر عکس هوایی تشخیص و شناسایی عوارض، استخراج اطلاعات و تعیین حدود و مرز ها بر روی عکس ها می باشد. یکی از کاربرد های تفسیر عکس هوایی کشاورزی تهیه تامین دلیل است.

در صورتی که اختلافاتی در حوزه املاک پیش بیاید در نتیجه برای حل اختلافات بایستی به مراجع قضایی مراجعه کرد. برای مثال فرض کنید مالکینی که ملکشان در مجاورت هم قرار داشته باشند اما مرز های آن مشخص نباشد. در نتیجه اختلافاتی به وجود می آید. برای حل این اختلافات لازم است حدود واقعی و دقیق ملک مشخص گردد این امر با تفسیر عکس هوایی ممکن است.

به جهت انجام تفسیر عکس هوایی مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی انجام می شود.

بنابراین ابتدا عکس های هوایی با توجه به سال و موقعیت ملک اخذ می شوند. این متخصص با استفاده از تجهیزات دقیق عکس های هوایی را با دقت و توجه بالا تفسیر عکس ها را انجام می دهد. و سپس با مشخص شدن حدود ملک نقشه یو تی ام ملک تهیه می گردد. تا در نتیجه با ارائه این نقشه موقعیت ملک برای مراجع قضایی مشخص شود و رای صادر گردد. و در نتیجه اختلافات حل شود. برای اینکه این دسته از اختلافات پیش نیاید بهتر است که هر چه زود تر حدود ملک روی زمین مشخص و تثبیت گردد. تا امکان تعارض به حدود ملک وجود نداشته باشد.

تفسیر عکس هوایی

تفسیر عکس هوایی انجام می شود تا در نتیجه شناسایی اشیا و ارتباط آن ها با هم بررسی شود. کاربرد مهم تفسیر عکس هوایی برای امور دعاوی ملکی و حقوقی می باشد.  تفسیر عکس هوایی نیازمند ارزیابی آگاهانه یک عارضه ناشناخته، اهمیت آن عارضه نسبت به عوارض دیگر و تجزیه و تحلیل چگونگی آن می باشد.

علت اصلی استفاده از عکس های هوایی این است که عکس های هوایی اطلاعات ارزشمندی را در خود ثبت می کنند. با تفسیر و استفاده از آن می توان در کاربرد های مختلفی از جمله امور ملکی و دعاوی حقوقی و قضایی بهره های فراوانی برد.

در تفسیر عکس هوایی به اندازه گیری ویژگی های هندسی، مقیاس عکس، سال عکسبرداری توجه می شود.

برای انجام تفسیر عکس هوایی مراجعه به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی اهمیت دارد. سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی تهیه عکس هوایی را انجام می دهند. و به جهت تفسیر عکس هوایی ابتدا با مراجعه به این سازمان ها عکس هوایی تهیه می شود.

کاربرد تفسیر عکس هوایی

  • برای معلوم نمودن عدم وجود بنا در ملک

با گذشت سالیان ممکن است فردی متوجه شود که از جانب همسایگان ملک به حدود ملکش با ساخت بنا تعارض شده است. در این صورت لازم است اثبات شود در گذشته ملکی در آن حدود وجود نداشته است. در واقع لازم است عدم وجود بنا با انجام تفسیر عکس هوایی بررسی شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی به یک کارشناس مراجعه و در ادامه عکس هوایی تجزیه تحلیل می شود. در صورت تایید کارشناس برای عدم وجود بنا در نتیجه نقشه یو تی ام ملک نیز تهیه می شود. تا در نتیجه با ارائه این نقشه به همراه گزارش تفسیر عکس هوایی به مراجع قضایی اختلافات به وجود آمده حل می شود.

  • به جهت اثبات وجود بنا

در صورتی که دستور تخریب بنا به مالک داده شود برای جلوگیری از تخریب لازم است تامین دلیلی تهیه شود. اگر فردی قصد اثبات مسکونی بودن ملک خود را داشته باشد در نتیجه لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود و وجود بنا در اراضی اثبات شود.

  • تعیین محدوده های نا معلوم ملک

ممکن است به دلایل مختلف حدود و مرز های ملک بر روی زمین نا معلوم باشد و به دلایلی از بین رفته باشد در این صورت ممکن است به حدود ملک تعارض گردد. در نتیجه تفسیر عکس هوایی برای انجام جانمایی ملک ضروری است.

  • تهیه تامین دلیل اراضی ملی

در صورت ملی اعلام شدن به جهت حفظ اراضی لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود. که در واقع اراضی ملی متعلق به دولت است. حفظ اراضی با تهیه تامین دلیل ممکن می باشد. اراضی ملی به زمینی گفته می شود که سابقه احیا در آن وجود ندارد و زمین شکل طبیعی خود را حفظ کرده است.

برای تهیه تامین دلیل تفسیر عکس هوایی ضروری است. در واقع لازم است سابقه احیا در اراضی با انجام تفسیر عکس هوایی بررسی شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری انجام می شود. بعد از تهیه عکس هوایی در ادامه سابقه احیا در اراضی با روش برجسته بینی بررسی می شود. در آخر گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می گردد و به مراجع قضایی ارائه می شود.

تفسیر عکس هوایی کارشناس رسمی دادگستری

به طور کلی ممکن است دولت اراضی که متعلق به اشخاص بوده است و چندین سال رها شده اند را ملی محسوب کند. در واقع دولت سعی دارد که تمامی اراضی ملی را از متجاوزین پس بگیرد. و در این بین اراضی رها شده که به نظر دست خورده می آیند ملی محسوب می شوند.

مالکینی که اراضیشان ملی اعلام شده است به این رای دولت معترض خواهند بود. در نتیجه برای حفظ اراضی لازم است تامین دلیلی با انجام تفسیر عکس هوایی تهیه شود. در واقع با انجام تفسیر عکس هوایی سابقه احیا در اراضی بررسی می شود تا ملی نبودن اراضی مشخص گردد.

برای اینکه عکس های هوایی تفسیر شوند ابتدا باید عکس های هوایی تهیه شود سپس تفسیر عکس های هوایی توسط یک فرد متخصص انجام شود. به جهت انجام تفسیر عکس هوایی می توان به فردی متخصص و با تجربه همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. از آنجایی که در انجام تفسیر عکس هوایی کشاورزی تجربه حرف اول را می زند در نتیجه با مراجعه به این متخصص می توان اطمینان داشت که تفسیر عکس هوایی به صورت اصولی انجام می شود. تامین دلیل تهیه شده توسط این متخصص معتبر است. کارشناس با استفاده از روش های مخصوص و دقیقی عکس های هوایی را تفسیر خواهد کرذ و سپس نتیجه آن به صورت یک گزارش کارشناسی قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تفسیر عکس هوایی کارشناس رسمی دادگستری

تفسیر عکس هوایی کارشناس رسمی دادگستری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما