انجام تفکیک اراضی کشاورزی

انجام تفکیک اراضی کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفکیک اراضی انجام می شود تا اراضی به قطعات کوچک تر تقسیم شود و تجزیه گردد. برای انجام تفکیک اراضی کشاورزی میتوان به یک فرد متخصص و با تجربه مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان فرد متخصصی است. که میتواند تفکیک اراضی را به صورت اصولی انجام دهد. این متخصص برای انجام تفکیک اراضی اقدام به تهیه نقشه یو تی ام خواهد کرد.

انجام تفکیک اراضی

تفکیک یعنی تجزیه مال غیر منقول همانند خانه و زمین که هم برای املاک مشاعی و هم املاک غیر مشاعی انجام می شود. با انجام تفکیک ملک به قطعات کوچک تر تقسیم می شود.

در صورتی که مالکین مشاعی بخواهد سهم خود را از ملک مشخص کنند. می توانند با توجه به ضوابط و قوانینی در خواست تفکیک کنند. همچنین ممکن است فردی مالک ملک غیر مشاعی باشد. و قصد تقسیم اراضی خود را به منظور تبدیل اراضی کشاورزی به باغ را داشته باشد. در نتیجه لازم است تفکیک انجام شود.

انجام تفکیک اراضی کشاورزی توسط متخصصی همانند کارشناس رسمی دادگستری قابل انجام است. برای انجام تفکیک اراضی کشاورزی لازم است. اول نقشه ملک تهیه گردد. و از آنجایی که می توان با تهیه این نقشه سند تک برگ برای هر یکی از بخش های تفکیک شده اخذ کرد. پس حتما به این کارشناس باید مراجعه کرد. زیرا مهر و امضای معتبری در امور ثبتی دارد.

این کارشناس ابتدا با استفاده از جی پی اس دو فرکانسه که دقت بالایی دارد. گوشه های ملک را برداشت می کند. و سپس نقشه یو تی ام را با نرم افزار های دقیق ترسیم میکند. در ادامه طراحی طرح تفکیکی و جانمایی آن بر روی زمین انجام می شود. در نتیجه بعد از انجام تفکیک اراضی کشاورزی در نتیجه هر قطعه قابل دیوارکشی خواهد بود. و همچنین می توان برای آن سند اخذ کرد.

انجام تفکیک اراضی

انجام تفکیک اراضی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما