انجام تفسیر عکس هوایی با نرم افزار

انجام تفسیر عکس هوایی با نرم افزار

تفسیر عکس های هوایی توسط کارشناس رسمی دادگستری امکان پذیر می باشد. منظور از تفسیر عکس هوایی، تشخیص و شناسایی عوارض، استخراج اطلاعات و تعیین حدود بر روی عکس هوایی است. اندازه‌گیری کلیه ویژگی‌های هندسی شامل طول، عرض، مساحت و ارتفاع در تفسیر عکس های هوایی از اهمیت زیادی برخوردار هستند. که یک کارشناس باید دقت لازم را در این مورد بکار ببرد.

انجام تفسیر عکس هوایی با نرم افزار با مهر و امضای کارشناس رسمی دادگستری

از عکس‌ های هوایی برای تهیه نقشه، مطالعات زمین‌شناسی،تفسیر،راه‌سازی،محیط زیست و کشاورزی،مدیریت منابع آب، برنامه‌ریزی شهری،هواشناسی،مسائل نظامی و… استفاده می‌کنند. که به‌ عنوان یک سند در خیلی از موارد کاربردی می‌باشند. برداشت عوارض و جزییات از سطح زمین توسط دوربین‌های عکسبرداری از ارتفاع را عکس هوایی می‌گویند. که توسط هواپیما انجام می‌گیرد.

دو سازمان نقشه برداری کشور و سازمان جغرافیا نیروهای مسلح به ‌عنوان متولیان امر عکس های هوایی می‌باشند، این دو سازمان آرشیوهایی از عکس‌ های هوایی کل ایران را در اختیار دارند. با توجه به شرایط و نوع کار و پروژه و محدوده جغرافیایی خاص می‌توان به دو سازمان متولی مراجعه و با ارائه درخواست عکس‌های موردنظر را دریافت و اطلاعات خاص خود را از آنها طبق استانداردها و ضوابط استخراج می‌کنیم.

امروزه با پیشرفت علم و فناوری در هر زمینه‌ای و به طبع در زمینه عکس های هوایی استفاده از این علوم روز برای کشف حقایق بسیار ارزشمند است. در مواردی که بین مالکین املاک و کشاورزان در مورد زمین‌های کشاورزی اختلاف به وجود می‌آید. عکس هوایی به ‌عنوان یکی از مستندات مورد استفاده قرار می‌گیرد و تفسیر می‌شود و تکلیف کاملاً مشخص می‌گردد. البته همه این موارد حتما باید مورد تأیید کارشناس قرار گیرد و کارشناس با مهر و امضای خود به گزارش رسمیت داده و آن را به‌ عنوان یک سند قابل استناد ارائه می‌دهد.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما